ZIELONO MI! XXVIII edycja konkursu „Zielony Poznań” rozpoczęta!

Na parapecie stoją kwiaty w metalowych naczyniach. Widzimy bratki w doniczce w kształce trapezu. Chryzantemę żóltą w okrągłym metalowym wiaderku. Oraz posadzone bratki w doniczce w kształcei konewki. Obrócz tego w tle mamy koszyk wiklinowy, który również pełni rolę doniczki a w nim niebieskie kwiatki, zapewne niezapominajki oraz bratki. Kwiaty stoją na drewnianym parapecie na tle kamiennej ściany.

Podobnie jak w latach ubiegłych także w tym roku, po raz 28. Miasto Poznań – Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa organizuje konkurs „Zielony Poznań”. Konkurs odbywa się dwuetapowo, pierwszy etap to konkurs osiedlowy, a następny to wybory na szczeblu miastowym. Poznanianko, Poznaniaku, jeżeli zauważyłeś wyjątkowo zadbaną roślinność w jednej z punktowanych kategorii:

– zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne,

– balkony, tarasy, loggie i okna,

– ogrody przydomowe,

– działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych lub stowarzyszeń działających na rzecz działkowców,

– pasy zieleni,

– zielone dachy, jako ogrody na dachach konstruowane głównie w celach rekreacyjno-estetycznych.

Nie wahaj się! Zgłoś projekt, a być może twórcy oraz osoby, które zadbały i dbają o roślinność, także dla Ciebie otrzymają jedną z nagród o Miasta Poznania.

W tym roku zostaną przyznane dwa wyróżnienia. Tytuł Prezydenta Miasta Poznania za najbardziej zazielenioną i ukwieconą elewację oraz Tytuł Prezydenta Miasta Poznania za najpiękniejszy ogród społeczny w Poznaniu.

O nagrody mogą się ubiegać instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze, podmioty gospodarcze wszystkich sektorów, wspólnoty mieszkaniowe (w tym budynki komunalne).

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są w okresie od 2 maja do 20 czerwca w Biurze konkursu – Wydział Działal­ności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr: 404, 61-441 Poznań). Karty zgłoszeń będzie można złożyć do skrzynki podawczej, która mieści się w holu budynku bądź przesyłać pocztą. Karty można składać również w swojej Radzie Osiedla bądź, w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych – w wybranym ROD, po uprzednim kontakcie z Biurem konkursu pod numerem telefonu 61 878 50 49. W holu budynku Urzędu Miasta przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, a także na stronie internetowej

Więcej informacji: karty zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu tutaj.