Zaświeć z nami na fioletowo!

Centrum Inicjatyw Rodzinnych podświetlone na fioletowo

17 listopada po raz kolejny będziemy obchodzili Światowy Dzień Wcześniaka- dzień, który ma na celu zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa- jego przyczyn, skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki.

Dzieci przedwcześnie urodzone to dzieci, które przyszły na świat między 22.a 37.tygodniem ciąży. Szacuje się, że już co 10-te dziecko na świecie rodzi się zbyt wcześnie. W naszym kraju przybywa 26 000 wcześniaków każdego roku! Od pierwszych chwil- przy pomocy lekarzy neonatologów, pielęgniarek neonatologicznych, rodziców i bliskich maluchy walczą o każdy dzień i każdy gram swojej wagi. Współczesna medycyna dzięki nowoczesnym metodom i coraz lepiej wyposażonym oddziałom neonatologii może pochwalić się  bardzo dobrymi wynikami w ratowaniu wcześniaków.  Mimo to wiedza na temat przyczyn, skutków i konsekwencji przedwczesnego porodu jest mała.

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych na zaproszenie Fundacji Laboratorium Marzeń tradycyjnie 17 listopada podświetli swoją siedzibę przy ul. Ratajczaka 44 na fioletowo. Zachęcamy wszystkich, aby tego dnia w geście solidarności i potrzebie zwrócenia uwagi na problem podświetlili również swoje siedziby na fioletowo.

Fiolet to kolor osób wrażliwych i wyjątkowych- takich jak przedwcześnie urodzone dzieci.

Przeczytaj apel trzech fantastycznych kobiet Anny Ogrodowicz, Joanny Żółkiewskiej i Jolanty Uchman i zaświeć z nami na fioletowo!

Fioletowo dla Wcześniaków!