Wolontariuszki i Wolontariusze w dobie pandemii – Poznań 2020

Kolaż zdjęć wolontariuszy i napis „Wolontariuszki i Wolontariusze w dobie pandemii - Poznań 2020” oraz logo Miasta Poznania i projekty Poznański Wolontariusz Roku

Miasto Poznań co roku organizuje konkurs na wolontariusza oraz wolontariuszkę roku i Konkursu na Poznaniankę Roku. W tym szczególnym roku, w którym wszystko wyglądało inaczej niż zazwyczaj również te wydarzenia, których celem jest nagradzanie bohaterów dnia codziennego, musiały przyjąć inną formę.

„Poznańscy medycy stanęli przed wyzwaniem podobnym do tego, przed którym kilkadziesiąt lat temu stawała Poznanianka stulecia – Wanda Błeńska – mierząc się z epidemią trądu w Afryce. Przykład jej wolontariackiej pracy inspiruje do dziś, a w Poznaniu nie brakuje osób, które idą w jej ślady, poświęcając swój czas, talent i zdrowie dla innych. Wolontariusze nie oczekują niczego w zamian. Co roku wyróżniamy ich nagrodą Poznańskiego Wolontariusza Roku, której główną ideą jest promowanie postaw wolontariackich podejmowanych na rzecz Poznania i jego mieszkańców. Od 2019 roku patronką nagrody indywidualnej jest właśnie Wanda Błeńska. Również od 2018 roku przyznajemy tytuł Poznanianki Roku – kobiety działającej na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w Poznaniu. W minionym roku trudno było nam wyłonić laureatów w konkursach, ponieważ cały Poznań stał się wolontariuszem – mówi Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak”.

Między innymi z tego powodu organizatorzy postanowili przybliżyć wartościowe postawy poznanianek i poznaniaków działających na rzecz innych, mówiąc wprost, bohaterów dnia codziennego w filmie, który dostępny jest na stronie.

Serdecznie gratulujemy oraz polecamy Państwa uwadze nagranie dostępne w wersji z napisami, które pokazuje, że razem jesteśmy silniejsi.

Więcej informacji o projekcie na stronie Miasta Poznań.