Wianki w Parku Wilsona

Na podłodze leżą roznokolorowe wianki z kwiatów oraz traw

W sobotę 28 sierpnia Miasto Poznań zaprasza do Parku Wilsona na letnie historie o wiankach i poznańskich koziołkach. O godz. 12:00 rozpoczniemy wspólne wicie wianków i konkurs na „Najładniejszy wianek dożynkowy”.

W polskiej tradycji trudno sobie wyobrazić dożynki bez wieńca. Początkowo wieńce pleciono w formie okręgu. Zawsze był to ważny symbol, który miał wyrażać urodzaj i dostatek, oraz dumę z zebranych plonów. Dlatego dbano, by prezentował się okazale. Obok wszystkich gatunków zbóż wplatano w niego owoce, kwiaty i przyozdabiano kolorowymi wstążkami. Towarzyszące dożynkom w całej Polsce konkursy na najpiękniejszy wieniec pozwalają zachować tę piękną tradycję do dziś.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 25 sierpnia, przesłać formularz zgłoszeniowy, który wraz z regulaminem, będzie dostępny od 2 sierpnia na stronie internetowej Miasta www.poznan.pl www.bip.poznan.pl w komunikatach Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Najlepsze prace, spełniające wymogi regulaminu zostaną oczywiście nagrodzone.

Od 15:30 zapowiada się fantastyczna zabawa dla najmłodszych poznaniaków. Z wiankiem na głowie  zaczniemy poszukiwania poznańskich koziołków. Teatr Animacji zaprosi na spektakl „Misja Poznań -gdzie są koziołki?”