Wakacje z Poznańskimi Dniami Rodziny 2020

Poznańskie Dni Rodziny #PDRwdomu

Tegoroczne obchody Poznańskich Dni Rodziny przebiegały inaczej niż dotychczas ze względu na okoliczności pandemii. Nie zniechęciło to jednak organizatorów do przygotowania bardzo interesującej oferty. Działania w sieci okazały się nie tylko wyzwaniem, ale również doskonałą możliwością do dłuższego świętowania niż tylko w czerwcu. Polecamy gorąco Ofertę Wakacyjną. Wydarzenia czekające na państwa będą odbywać się także w lipcu i sierpniu #online.

Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych KOŚCI zaprasza na cykl filmów oraz na konkurs, w którego trakcie można wygrać grę planszową.

Dla dorosłych Fundacja „Centrum Promocji i Rozwoju Mediacji” przygotowała trzy cykle edukacyjne poświęcone znajomości prawa. Pierwsze to bardzo popularne oraz doskonale przygotowane webinary pt. „Mediacja sposobem rozwiązywania konfliktów rodzinnych” oraz „Warto znać swoje prawa”. Udział w nich jest bezpłatny, lecz przed udziałem konieczna jest rejestracja pod adresem mailowym: biuro@centrummediacji.org Kolejna propozycja edukacyjna dla dorosłych uczestników to „Pytanie do eksperta”, które będzie transmitowane na żywo na facebooku. Pytania będzie można zadawać w trakcie trwania relacji lub też drogą mailową: biuro@centrummediacji.org. Trzecim elementem, który zdecydowanie polecamy to: Turniej Pokoleń, który również odbędzie się na facebooku.

Zdecydowanie warto skorzystać z propozycji „Fundacji Akceptacja”, która w ramach Poznańskich Dni Rodziny przygotowała „Interaktywne warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci”, „Pediatryczny kurs pierwszej pomocy” oraz „Pokaz ratowniczy”. Udział w nich jest bezpłatny, jednak konieczna jest rejestracja.

Fundacja Cali Mali przygotowała dwa projekty skierowane do rodziców oraz dla dzieci: „Mamy Wsparcie” oraz „Szkoła Radzenia”. Udział jest bezpłatny, a wszystkie informacje dostępne są na facebooku fundacji.

Wśród propozycji znajdziemy również spacery do pasieki, na które obowiązują zapisy oraz zajęcia o ekologi dla dzieci, dzięki Oddziałowi Wielkopolskiego Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa.

Szkolenia wspierające rodziców, zwłaszcza w kwestii pomocy w nauce, zorganizował KreoTeam Ośrodek Kreatywnego Poznania. Więcej informacji można znaleźć na facebooku.

Rozwój dziecka poprzez sztukę to jedno z bardzo interesujących zagadnień. Dzięki Fundacji Motylarnia można wziąć udział w zajęciach, po wcześniejszej rejestracji przez formularz kontaktowy.

Fundacja Matecznik przygotowała cykl webinarów wspierających rodziców, więcej informacji można znaleźć na stronie oraz facebooku.

Fundacja Niwa w trosce o zdrowie realizuje zajęcia dla rodziców oraz dzieci. Znajdziemy propozycje zarówno związaną z aktywnością przed monitorem najmłodszych (webinar dla dzieci i dorosłych) jak również podstawy udzielania pierwszej pomocy. Udział wymaga rejestracji, natomiast same zajęcia są bezpłatne.

Świadomość ekologiczną dzieci i rodziców poszerza Fundacja Leśne Dziki, w ramach Poznańskich Dni Rodziny przygotowała bardzo ciekawą ofertę, w której również uwzględniono spacery po lesie. Więcej informacji na facebooku.

Wśród propozycji dla dorosłych znajdziemy również Akademię dla Małżeństw organizowaną przez Strefę Rodziny, więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.

W każdy piątek Fundacja Just4Fit zaprasza do wspólnej aktywności fizycznej. Wszystkie materiały dostępne są na facebooku.

W ramach Poznańskich Dni Rodziny dzieje się naprawdę wiele wspaniałych działań. Polecamy je wszystkie bardzo gorąco.