Wakacje #wCentrum, czyli o skaczących i fruwających w Poznaniu

Tegoroczne wakacje zdecydowanie różnią się od poprzednich. Nie wszyscy rodzice zdecydowali się na kolonie czy półkolonie, podobnie jak nie wszyscy organizatorzy podjęli się ich przygotowania, ze względu na pandemię. Remedium na czas odpoczynku jest Internet, dzięki któremu możemy zachować kontakty społeczne, ale również zdobywać wiedzę lub po prostu zapewniać sobie rozrywkę. Chcąc przygotować ofertę wakacyjną dla dzieci, zdecydowaliśmy się na przestrzeń wirtualną, jednak odniesiemy się do bardzo konkretnej rzeczywistości centrum miasta. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do centrum miasta i poznania zwierząt, które tutaj mieszkają.

W każdą środę lipca i sierpnia PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych razem z Poznańskim Ogrodem Zoologicznym zapraszają na program Wakacje #wCentrum! Tematem przewodnim, są zwierzęta, które możemy spotkać w centrum. Przede wszystkim zależy nam na uwrażliwieniu najmłodszych na faunę, która nas otacza oraz zwróceniu ich uwagi na naszych mniejszych sąsiadów. Dzięki wsparciu merytorycznemu ze strony Działu Edukacji w poznańskim ZOO, uczestnicy zdobędą wiedzę o zwyczajach bohaterów naszych kolejnych spotkań.

Wróciliśmy również do znanego oraz lubianego “Czytam i Czuję” w wakacyjnej odsłonie. Tym razem wybraliśmy jedną książkę “Księgę Dżungli” Rudyarda Kiplinga, którą można znaleźć w Internecie, w wolnym dostępie lub też wypożyczyć z biblioteki. Co tydzień, prosto z Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Mariusz Kwaśniewski, czyta obszerny fragment powieści oraz zachęci rodziców do wspólnego doczytania rozdziału z dzieckiem. Literacki wstęp jest preludium do spotkania z miejską dżunglą, o której, na żywo opowie więcej Remigiusz Koziński z Poznańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wakacje to nie tylko wiedza, ale również zabawa, dlatego zespół przygotował propozycje prac plastycznych dedykowanych dzieciom w różnym wieku, od przedszkolaków po młodzież. Na deser i zakończenie wakacyjnego dnia #wCentrum w albumie zamieszczamy infografiki zbierające ciekawostki o prezentowanych zwierzakach.

Harmonogram spotkań wakacyjnych:

  • 1 lipca – Spotkanie z Jerzykiem
  • 8 lipca – Spotkanie z Gołębiem Grzywaczem
  • 15 lipca – Spotkanie ze Sroką
  • 22 lipca – Sotkanie z Wróblem
  • 29 lipca – Spotkanie z Nietoperzem
  • 5 sierpnia – Spotkanie z Pszczołą
  • 12 sierpnia – Spotkanie ze Szczurem
  • 19 sierpnia – Spotkanie z Kuną
  • 26 sierpnia – Spotkanie z Jeżem

Spotykamy się na facebook’owym profilu Centrum Inicjatyw Rodzinnych!

Zapraszamy bardzo serdecznie dużych i małych, wakacje #wCentrum rozpoczynamy o 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych #online. O 11:00 przenosimy się wirtualnie do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. W samo południe proponujemy warsztaty dla dzieci w różnym wieku, a o 13:00 garść ciekawostek o bohaterze dnia.

W centrum, miasta nie musi być nudno! Zapraszamy do poznania mieszkańców miejskiej dżungli, którzy mieszkają tuż obok nas. Dbajmy o zwierzęta, obserwujmy je, a przede wszystkim nie przeszkadzajmy im, bo są takimi samymi prawowitymi mieszkańcami jak my ludzie.

Do zobaczenia #wCentrum.