Tworzymy rodzinny kalendarz adwentowy

Grafika przedstawiająca świąteczne motywy na oknie wystawowym CIR oraz treść: Zwołajcie członków swojej najbliższej rodziny. Usiądźcie razem w towarzystwie czegoś dobrego do jedzenia i ciepłego do picia. Przywołajcie ulubione, najmilsze wspomnienie związane ze Świętami Bożego Narodzenia i zapiszcie je na kartce. Stwórzcie razem pracę plastyczną, która będzie podejmowała tematykę bożonarodzeniową (format A3 lub A4).

Kochane Poznanianki i Kochani Poznaniacy, już wkrótce zaczniemy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świąt w tym roku innych niż poprzednie, ale postarajmy się, aby ich Duch w dalszym ciągu nam towarzyszył!

Wraz z Fundacją Niebieski Koralik i Miastem Poznań serdecznie Was zapraszamy do współtworzenia wyjątkowego kalendarza adwentowego.

Poniżej skrócona instrukcja, co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie (szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu):

  • Zwołajcie członków swojej najbliższej rodziny.
  • Usiądźcie razem w towarzystwie czegoś dobrego do jedzenia i ciepłego do picia.
  • Przywołajcie ulubione, najmilsze wspomnienie związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
  • Wybierzcie jedno, najlepsze Waszym zdaniem wspomnienie i zapiszcie je na komputerze lub czytelnie na kartce (najlepiej drukowanymi literami).
  • Stwórzcie razem pracę plastyczną, która będzie podejmowała tematykę bożonarodzeniową (format pracy to A3 lub A4).
  • Wspomnienie oraz pracę plastyczną wyślijcie lub przynieście do PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu (ul. F. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań) do dnia 30 listopada. Na kopercie napiszcie „Konkurs: Poznaniacy tworzą rodzinny kalendarz adwentowy!”.
  • Najlepszych, zdaniem komisji konkursowej, 24 prac zostanie nagrodzonych, natomiast jedna, najlepsza praca, otrzyma nagrodę specjalną!

Wszystkie wytypowane 24 prace będą współtworzyły kalendarz adwentowy, który zostanie wystawiony w witrynie PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Tym samym razem będziemy odliczali dni do Świąt.

Szczegóły i niezbędne dokumenty dotyczące konkursu znajdziecie na stronie internetowej Fundacji Niebieski Koralik.

Zdjęcie pokazuje rozświetlone okno frontowe Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Pod oknem znajduje się napis "tu powstanie kalendarz adwentowy poznańskich rodzin" i trzy strzałki skierowane od tekstu w stronę okna