„Tarapaty 2”, czyli familijna opowieść o kradzieży stulecia w kinach!

Plakat filmu "Tarapaty 2"

Historia kryminalna to nie lada gratka, zwłaszcza kiedy akcja dzieje się w naszym mieście! „Tarapaty 2” już od 25 września kinach, a najbliższe seanse Kino Muza w ramach 7 Międzynarodowego Festiwalu Kino Dzieci 2020.

„Tarapaty 2” to filmowa kontynuacja przygód Julki i Olka, z pierwszej części, dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć mamy dobrą wiadomość, „Tarapaty” nadal są dostępne na platformie netflix, ipla i vod.

Bohaterką pierwszej części jest 12-letnia Julka, która zamiast wyjechać na wakacje do rodziców, zmuszona zostaje pozostania u swojej ciotki Olgi. Razem z kolegą znajduje mapę, która prowadzi do skarbu, który łączy się z pobytem Pabla Picassa w Warszawie w 1948 roku. Jest to opowieść o przyjaźni, zaufaniu oraz o przeszłości, którą mamy na wyciągnięcie ręki. Przygodowa opowieść skierowana jest do dzieci w wieku 10-12 lat. Więcej na jej temat można znaleźć na stronie Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino. A dla tych, którzy wolą najpierw przeczytać, a później obejrzeć film, polecamy książkę autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygier „Tarapaty”, dostępnej w bibliotekach jak również w księgarniach nie tylko internetowych.

20 lat temu, z Muzeum Narodowego w Poznaniu skradziono jeden z najcenniejszych obrazów: „Plaża w Pourville”, wyjątkowy, ponieważ namalowany przez Claude’a Moneta, jednego z najważniejszych impresjonistów, a zarazem jedyne takie dzieło w Polsce. Ta autentyczna historia stała się punktem wyjścia dla filmu Marty Karwowskiej, a zarazem kontynuację przygód Julki i Olka, których mogliśmy poznać w pierwszej części. „Tarapaty 2” to ponownie historia kryminalna, którą rozwikłać będą musiały dzieci, by niesłusznie oskarżeni o kradzież dzieła nie trafili do więzienia. Premierze filmu towarzyszy książka, do której lektury zapraszamy.

Po filmie warto wybrać się do Muzeum i zobaczyć obraz, który wart jest 7 milionów złotych i który zniknął na całe 10 lat z naszego muzeum. Muzeum Narodowe w Poznaniu czynne jest od wtorku do niedzieli, a dzieci i młodzież od lat 7 do 26 (uczące się) wchodzą za symboliczne 1 zł. „Plaża w Pourville” znajduje się w starym gmachu przy al. Marcinkowskiego 9.

Więcej na temat filmu: tutaj