Szybszy zwrot PIT z Kartą Dużej Rodziny

Na środku zdjęcia znajduje się szaro-srebrny laptop, który wypełnia przestrzeń niemalże od górnej do dolnej krawędzi. Na ekranie na białym tle znajduje się czarny tekst: PIT z Kartą Dużej Rodziny oraz logo programu: Karta Dużej rodziny, które przedstawia kolorowe rysunkowe postacie dorosłych z trojgiem dzieci. Po prawej stronie laptopa leży kilka książek a po lewej stoi szary kubek. Cała ilustracja utrzymana jest czaro-czarnej poważnej kolorystyce za wyjątkiem grafiki programu KDR (Karta Dużej Rodziny).

Szanowni Państwo, od 15. lutego można składać deklaracje podatkowe elektronicznie. System e-deklaracji działa bardzo sprawnie a posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą przyśpieszyć proces i uzyskać zwrot podatku w ciągu 30 dni. Warto skorzystać z możliwości elektronicznego złożenia deklaracji.

Przypominamy również, że korzystanie z e-urzędu jest bardzo wygodną oraz prostą formą składania wniosków. Zachęcamy Państwa zwłaszcza teraz, w czasie pandemii do bezkontaktowego dopełnić niezbędnych formalności.

Platforma e-puap to podstawowe narzędzie. Można się tam zalogować przy pomocy:

  • e-dowodu
  • profilu zaufanego
  • bankowość elektroniczną

Ważne, jeżeli nie dysponujecie Państwo bankowością elektroniczną możecie potwierdzić Profil Zaufany w Poznańskim Centrum Świadczeń lub możecie założyć Tymczasowy Profil Zaufany, który można potwierdzić poprzez wideorozmowę z urzędnikiem. Więcej informacji na stronie PCŚ (Poznańskiego Centrum Świadczeń).

Wygenerowanie tożsamości wirtualnej stanowi zazwyczaj jeden z najtrudniejszych etapów. Dalej to już wyłącznie uzupełnienie wniosku. W przypadku świadczenia na dziecko, czyli popularnego 500+ na każdym etapie realizacji lub też w celu sprawdzenia, czy wniosek został złożony można zadzwonić na infolinię Miasta Poznań 61 646 33 44

Film instruktażowy – jak założyć profil zaufany od Miasto Poznań tutaj. A więcej informacji na temat rozliczenia PIT z Kartą Dużej rodziny na stronie ministerstwa