Świadczenie „Dobry start”

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w okresie od 1 lipca do 12 sierpnia 2020 r. do Poznańskiego Centrum Świadczeń złożono 27 000 wniosków o świadczenie ,,Dobry Start’’. 21 000 wniosków jest już rozpatrzonych. Szacuje się, że do końca listopada poznańskie rodzinny powinny złożyć jeszcze ca 13 tysięcy wniosków.

W okresie od lipca 2020 r. do dnia dzisiejszego poznańskie rodziny otrzymały ponad 7 milionów złotych, co oznacza, że ponad 23 tysiące dzieci otrzymało świadczenia na zakup tegorocznej wyprawki szkolnej.

Jednocześnie przypominamy, że wypłata świadczenia ,,Dobry Start’’ dla wniosków złożonych wraz z dokumentami w lipcu i sierpniu następuje, nie później niż do 30 września.

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie ,,Dobry Start’’ zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej, ponieważ w czasie pandemii jest to najbezpieczniejszy sposób na szybki i bezpieczny kontakt z urzędem.

Wniosek można złożyć również bezpośrednio w punktach obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub ul. S. Małachowskiego 10. Poznańskie Centrum Świadczeń w każdy poniedziałek i czwartek sierpnia czynne jest od godz. 7.30 do 18.00. Ponadto wnioski o świadczenie będzie można złożyć także w sobotę 29 sierpnia w godzinach od 9.00 do 15.00 w lokalizacji przy ul. Wszystkich Świętych 1.

Wnioski o świadczenie Dobry Start przyjmowane są do dnia 30 listopada 2020 r. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia. Warto pamiętać, że wcześniejsze złożenie wniosku oznacza szybszą wypłatę świadczenia. Zatem warto znaleźć chwilę czasu i wniosek złożyć już dziś.