Rodzina jak marzenie

Infografika. Ręka trzaymająca niebieski koralik, w dymku szczęśliwa rodzina. Napis: seria podcastów - rodzina jak marzeniePodczas ostatnich Poznańskich Dni Rodziny, Fundacja Wspierania Rodziny „Niebieski Koralik” zaprezentowała serię podcastów „Rodzina jak marzenie”. Cykl rozmów o rodzicielstwie zastępczym został przygotowany przy udziale PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Estrady Poznańskiej.

W wywiadzie inicjującym wydarzenie wystąpiła Ola Szwed, którą doskonale pamiętamy z roli w bardzo popularnym serialu „Rodzina Zastępcza”. Ciekawą historię o wpływie serialu na dalsze, dorosłe już życie aktorki, można posłuchać raz jeszcze zaglądając na strony Fundacji „Niebieski Koralik”.

Ponadto polecamy, wyjątkową rozmowę z Panią Elżbietą Chełkowską, Dyrektor Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, która wyjaśnia m.in. czym różni się rodzina zastępcza od rodziny adopcyjnej, czyli kwestię, którą wielu z nas myli.

Głównymi bohaterkami serii podcastów, są przede wszystkim wspaniałe panie: Joanna, Kasia, Zuzanna i Jolanta, prowadzące na co dzień rodziny zastępcze, które zgodziły się podzielić swoimi historiami i doświadczeniami. Z ich opowieści dowiecie się, że rodzina zastępcza to ogromna mieszanka miłości, uśmiechów, nieskończonych pokładów cierpliwości, ale także wyzwań i trudnych emocji.

Absolutnie wszystkim, nie tylko tym, którzy myślą o założeniu rodziny zastępczej polecamy do posłuchania historie, opowiadane przez anioły chodzące po ziemi.

Zapraszamy na kanał Fundacji Wspierania Rodziny Niebieski Koralik