CENTRUM INICJATYW RODZINNYCH PONOWNIE OTWARTE

Szanowni Państwo,

już w piątek 22 października 2021 r. zapraszamy do wyremontowanego Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Centrum po remoncie wzbogaciło się o wyjątkowe miejsce: ,,Komfortkę’’. Nazwa nie jest przypadkowo i została wybrana w ogólnopolskim konkursie na nazwę miejsca, w którym będzie można przewinąć dorosłą osobę z niepełnosprawnością ruchową korzystającą z pieluch. Lokalizacja takiego miejsca w centrum Poznania to silny sygnał władz miasta, że osoby z niepełnosprawnościami są ważne i należy im się w przestrzeni publicznej komfortowe miejsce, w którym w godnych warunkach będą w stanie zrealizować swoje potrzeby. Dzięki zainstalowaniu przewijaka PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych dołączył do akcji ,,Przewijamy Polskę’’. Akcja ta to wyjątkowo inicjatywa koalicji pięciu organizacji pozarządowych, która powstała 5 maja 2021 r. w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Poznań w koalicji reprezentuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”.

Realizacja powyższego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu Prezydenta Miasta Poznania i miejskiej Radnej Pani Marii Lisieckiej-Pawełczak oraz środkom finansowym zapewnionym na ten cel przez Radę Miasta Poznania.

Do Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. W centrum poza uzyskaniem informacji o szerokiej ofercie miasta Poznania skierowanej do rodzin będzie można odebrać Kartę Dużej Rodziny.

Informację dotyczące Centrum Inicjatyw Rodzinnych dostępnie są na stronie internetowej PCŚ w zakładce Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Pytania dotyczące CIR można przesyłać na adres: cir@pcs.poznan.pl lub za pośrednictwem Facebooka.

Pomieszczenie szkoleniowe w Centrum Inicjatyw Rodzinnych: na pierwszym planie wygodna kanapa, z lewej atolik i kominek. Na dalszym planie fotel z podnóżkiem i kącik zabaw. W tle duże okno z widokiem na ul. 27 grudnia
Pomieszczenie szkoleniowe
komfortka - przewijak
„Komfortka”
Pomieszczenie szkoleniowe: na pierwszym planie stół i krzesła, z lewej regał z ksiązkami
Pomieszczenie szkoleniowe
Pomieszczenie obsługi, stanowisko obsługi klienta, powyżej podświetlone logo Poznańskiego Centrum Świadczeń - Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Pomieszczenie obsługi klienta