Razem dajmy zielone światło osobom z MPD!

siedziba Centrum Inicjatyw rodzinnych podświetlona na zielonoSzóstego października na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to wyjątkowy dzień solidarności z osobami dotkniętymi MPD. Wyrazem tej solidarności jest kolor zielony – kolor nadziei.

Głównym celem Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego jest burzenie stereotypów dotyczących tej niepełnosprawności i podkreślenie, że osoby z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Ma nas uczyć wrażliwości na drugiego człowieka.

Tego dnia przypinamy zielone wstążki, a najważniejsze budynki są podświetlane zielonym światłem. Na zielono rozbłyśnie między innymi PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi, Avenida, czy Stadion Poznań.

W Poznaniu obchodzimy też „Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego 2020” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji, zapraszamy na facebook Centrum inicjatyw Rodzinnych:

  • 5 października, o godzinie 10:30 wyemitujemy specjalną odsłonę „Czytam i Czuję”,
  • 6 października, od godziny 11:00 będziemy prowadzili transmisję ze spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia “ŻURAWINKA” i Polskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej na temat problematyki związanej z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Wszystkich poznaniaków i gości zapraszamy z latarkami na Plac Wolności 6 października o godzinie 18:00, gdzie damy zielone światło osobom z MPD!