Rada Rodziny Dużej rozmawiała o wsparciu psychologicznym dla dzieci i młodzieży oraz opłatach za wywóz śmieci

Zdjęcie pokazuje zrzut ekranu wykonany podczas spotkania, widać osoby uczestniczące w spotkaniu online.

Środowe posiedzenie Rady Rodziny Dużej zdominowane zostało przez dwa tematy. Pierwszym z nich było psychologiczne i pedagogiczne wsparcie dla dzieci i młodzieży, które cierpią z powodu trwającej pandemii. Drugim cennik usług za wywóz odpadów po wyjściu Poznania z GOAPu.

Głos zabrał Wiesław Banaś – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty UMP, który przedstawił członkom Rady działania, jakie Miasto Poznań podjęło do tej pory oraz jakie są planowane w przyszłości.

Dyrektor Banaś mówił na temat badań, jakie Wydział przeprowadził wśród nauczycieli, które wskazują na konieczność przeprowadzania zajęć pedagogicznych z uczniami.

Odpowiadając na pytanie Szymona Wytykowskiego – Przewodniczącego Rady Rodziny Dużej, Dyrektor Banaś powiedział, że sprzęt komputerowy, który był przekazany uczniom pochodził zarówno z zakupów dokonanych przez Urząd Miasta jak i między innymi z akcji „Każdy komputer się przyda”.

Dyrektor Banaś podkreślił również pozytywną rolę Zespołu Doradczego do spraw oświaty przy Prezydencie Miasta Poznania.

Kolejnym tematem omówionym w trakcie ostatniego posiedzenia Rady Rodziny Dużej było wyjście z Poznania z GOAPu. Przewodniczący Wytykowski wyraził nadzieję, że wyjście w dalszym ciągu Rodziny Wielodzietne będą mogły korzystać ze zniżek na wywóz odpadów, tak jak do tej pory, niezależnie od tego, w jaki sposób będzie naliczana opłata.

Kolejne spotkanie Rady Rodziny Dużej planowane jest na 14. kwietnia.