Przedwakacyjne posiedzenie Rady Rodziny Dużej

Zdjęcie pokazuje zrzut ekranu wykonany podczas spotkania, widać osoby uczestniczące w spotkaniu online

 

W minioną środę odbyło się posiedzenie Rady Rodziny Dużej, na którym poruszony został temat dotyczący zmian sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów od mieszkańców Poznania, w tym propozycje dla rodzin wielodzietnych, a informacje w tym temacie przedstawiała przedstawiciel Wydziału Gospodarki Komunalnej – Dyrektor Katarzyna Kruszka-Pytlik. Zapewniono, że ulgi dla rodzin posiadających karty 3+ w dalszym ciągu będą uwzględniane.

Drugim, istotnym tematem omawianym na spotkaniu były wakacje oraz propozycja Miasta Poznania dla rodzin i dzieci. Głos zabrała przedstawicielka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – Lidia Płatek, która przedstawiła ofertę wakacyjną dla dzieci.

W końcowej części spotkania dyskutowano na temat procesu rozliczania stypendiów szkolnych dla dzieci oraz o kryteriach ich przyznawania.

W nawiązaniu do Dnia Ojca, który miał miejsce, pokreślono, jak istotną rolę odgrywa każdy tata w rodzinie oraz zaznaczono istotę uczestniczenia ojców w rozwoju dzieci.

Przewodniczący Szymon Wytykowski, życząc wszystkim zdrowych i udanych wakacji, zaprosił na kolejne posiedzenie, które odbędzie się we wrześniu.