Poznański Szlak Legend dla Dzieci w ramach Poznańskich Dni Rodziny

 

W tle widać trawiastą ziemię w centralnym punkcie znajduje się pień drzewa z ułożoną na nim turkusową książką z czterema karykaturalnie narysowanymi postaciami i fikuśnym napisem: Koziołki Rury i Czarcie Ogony. Na książce tej leż ulotka w tym samym kolorze a na jej okładce widnieje napis: Poznański Szlak Legend dla Dzieci. Po prawej stronie na zielonym tle znajduje się logotyp Poznańskich Dni Rodziny na który składają się rysunkowe twarze, napis "Poznańskie Dni Rodziny" a poniżej po odkreśleniu rok 2021.

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to projekt organizowany przez Bramę Poznania kierowany do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, chociaż jak podaje organizator: młodsi i starsi również mogą się doskonale bawić. Kończąc, przygodę na szlaku uczestnicy otrzymują nagrodę- książkę Małgorzaty Swędrowskiej „Koziołki Rury i Czarcie Ogony”.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać książkę?

Aby wziąć udział w aktywności, uczestnicy potrzebują tylko broszury! Broszurę można pobrać samemu ze strony i wydrukować lub pobrać w punktach stacjonarnych:

– Brama Poznania (ul. Gdańska 2, Poznań)

– Informacja Turystyczna – Stary Rynek (Stary Rynek 59/60, Poznań)

– Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań)

– Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24, Poznań)

Co Was czeka na Szlaku?

Ta wyjątkowa gra miejska zaczyna się w Parku Stare Koryto Warty, a meta znajduje się na placu Wolności. W ramach interaktywnego spaceru do pokonania jest 2,5 km a czas trwania zabawy przewidziany, jest na około godzinę. Na stronie Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci można znaleźć także ciekawe podania i historie o Poznaniu również w wersji audio (warto zabrać ze sobą smartfona).

A na zakończenie…

Dla osób, którym uda się ukończyć tę rodzinną przygodę przewidziana jest nagroda w postaci książki dla dzieci z poznańskimi legendami. Nagrodę można odebrać w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (Budynek Arkadii, wejście obok Empiku) po okazaniu wypełnionego folderu Poznańskiego Szlaku Legend Dla Dzieci.

Więcej czytaj na: Poznański Szlak Legend dla Dzieci

Projekt zrealizowany ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Więcej o Poznaniu i jego dziedzictwie dowiesz się z: Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

Projekt realizowany jest w ramach Poznańskich Dni Rodziny | 2021