Poznańskie Dni Rodziny 2021

Poznańskie Dni Rodziny 2021
Miasto Poznań zaprasza do udziału w IX edycji Poznańskich Dni Rodziny! Jak co roku, w programie nie zabraknie wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych. Wszystkie przygotowywane są w duchu integracji i promocji życia rodzinnego.

Ze względu na pandemię tegoroczne propozycje będą realizowane w systemie hybrydowym – część z nich będzie dostępna online, natomiast nie zabraknie działań, w których będzie można uczestniczyć również na żywo. Oficjalne rozpoczęcie tegorocznej imprezy odbędzie się 15 maja w formie transmisji internetowej na kanale YouTube Miasta Poznania.
Z myślą o najmłodszych zaprezentujemy spektakl „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” w wykonaniu aktorów Teatru Animacji.
25 maja, Miasto Poznań we współpracy z prelegentkami z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren oraz Zakładu Psychologii Rozwoju Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu, za pośrednictwem platformy zoom przeprowadzi webinarium dla rodziców pod tytułem „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży podczas pandemii”. W trakcie webinarium porozmawiamy o tym, co się dzieje w rodzinach podczas pandemii. Udział w webinarium jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres e-mail: projekt_dzieci@um.poznan.pl
Poznańskie Dni Rodziny zakończą się w Dniu Dziecka. Z tej okazji 1 czerwca w ośmiu lokalizacjach na terenie miasta odbędą się wyjątkowe minikoncerty „Poznańskiej Piętnastki” połączone z animacjami dla dzieci. Orkiestra zagra znane i lubiane melodie z wieczorynek, bajek i filmów animowanych – usłyszymy między innymi: Kulfon, Kulfon co z ciebie wyrośnie, Gumisie, Smurfy, Pszczółka Maja, czy utwory z filmów Disneya: Krąg życia (Król Lew) czy Ty druha we mnie masz (Toy Story).
To oczywiście tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.
Więcej informacji już wkrótce!
Szczegółowy program na każdy dzień dostępny będzie na stronie: poznan.pl/poznanskiednirodziny