POZNAŃSKIE CENTRUM DZIEDZICTWA

Na tle przeszklonego wejścia do Centrum Inicjatyw widzoczne są dwie broszury. Jedna jest pomarańczowa z napisem „Poznańskie Centrum Dziedzictwa”, a druga biała z napisem „Brama Poznania”.

 

W Poznaniu od kilku dobrych lat działa bardzo prężnie Brama Poznania, istnieje również Trakt Królewsko-Cesarski, niebawem otworzy się Centrum Szyfrów Enigm ale jest również Galeria Śluza jak i projekt Fest Fyrtel. Wszystkie te działanie organizowane są w ramach Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

W maju zgodnie z rządowymi zapowiedziami obostrzenia zelżeją, dodatkowo wierzymy, że wiosna jednak zagości na dobre, a zima odeszła precz. Polecamy więc wycieczki do otwartych już od 4 maja przestrzeni muzealnych, jak również działania plenerowe.

Przede wszystkim rodzinny spacer w ramach Poznańskiego Szlaku Legend dla dzieci, który również powstał w ramach działań Poznańskiego Centrum Dziedzictwa a o którym można przeczytać więcej w osobnym artykule.

Co więcej? Dla miłośników biografii miasta przygotowany został kolejny numer bezpłatnego czasopisma Dzikhi Bit. Znajdziemy w nim wiele artykułów na temat szyfrów, Enigmy jak również biografie genialnych matematyków. Dla tych, którzy lubią czytać online, czasopismo jest do pobrania tutaj a tych, którzy preferują analogowe wydawnictwa – papierowe zapraszamy na Ratajczaka 44.

Wizualna strona poznania, czyli Galeria Śluza zaprasza już od 15 maja na wystawy. Wszystkie najbliższe działania realizowane będą pod hasłem: „To, co istotne. Miasto, ludzie, środowisko”. Najnowsza wystawa powstała w ramach współpracy Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i nosi tytuł „Przynęty i pułapki”.