Poznański Budżet Obywatelski 2022

Na zdjęciu widać pomarańczową broszurę z napisem: „Twój plan na miasto, zaznacz to sobie!” w lewym górnym rogu. W centrum broszury znajduje się rysunek ratusza miejskiego widziany z lotu ptaka otoczonego miejskimi budynkami, nad ratuszem biegnie trakcja tramwajowa pod którą przebiega droga rowerowa otoczona parkiem. Przez cały ten krajobraz przebiega niebieska nić rzeki wraz z łodziami i mostem w górnej części broszury. Za broszurą widać przeszklone drzwi, za którymi zaś widać miejski krajobraz składający się z dwóch kolumn drogi i przystanku miejskiego a na najdalszym planie widać ścianę przeciwległego budynku.

Przed nami jubileuszowa, 10 edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, czym jest i jakie daje możliwości mieszkańcom Poznania.

Budżet obywatelski to proces, w którego trakcie mieszkańcy lokalnej wspólnoty decydują o tym, jak rozdysponować część publicznego budżetu. Mówiąc wprost, mamy bezpośrednią możliwość zadecydowania o tym, w jaki sposób będzie rozwijał się nasz fyrtel!

Kto może wziąć w nim udział? I skąd biorą się pieniądze na ten budżet?

W Poznańskim Budżecie Obywatelskim może wziąć udział, każdy mieszkaniec Poznania. W tym roku do dyspozycji mieszkańców będą 22 miliony złotych! Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty, które stają się częścią pełnego budżetu miasta.

Włączyć się do budżetu obywatelskiego możemy zgłaszając swój własny projekt, lub oddając głos na najciekawsze i najbardziej potrzebne projekty.

Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach od 1 do 22 października 2021 r.

Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty, które dotyczą najróżniejszych sfer życia: sportu, rekreacji, edukacji, kultury, komunikacji, ochrony środowiska, pomocy społecznej, przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej, itp.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na temat projektu, można znaleźć i wypełnić elektronicznie w Serwisie PBO, lub złożyć pisemnie w biurze podawczym Urzędu Miasta Poznania.

Projekty można składać od 4 do 31 maja 2021 r.