Podsumowanie akcji Czytam i Czuję #zostańwdomu

Osoby czytające w projekcie Czytam i czuję #zostańwdomu

Czytam i Czuję #zostańwdomu to 61 odsłon naszej akcji promującej głośne czytanie bajek i wierszy dla dzieci. Pandemia koronawirusa sprawiła, że podobnie jak wszystkie pozostałe działania PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych również i te zaistniały wyłącznie na naszym facebook’owym profilu. Tylko w ten sposób mogliśmy dotrzeć do przebywających w domach przedszkolaków, które od ponad trzech lat biorą udział w poniedziałkowych spotkaniach z Czytam i Czuję.

Od 23 marca do 1 czerwca od poniedziałku do piątku proponowaliśmy najpiękniejsze bajki i wiersze dla dzieci, czytane zarówno przez stałych partnerów akcji takich jak: Mariusz S. Kubiak – Dyrektor, Ewelina Jedwabny, Małgorzata Waszczuk-Szynka, Sandra Bogusławska, Łukasz Szymaniak, Renata Zakęs, Dagmara Kaser, Andrzej Przybycin, Lidia Gurling-Mielcarek i Izabela Kossowska z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, jak i takich, którzy po raz pierwszy czytali u nas  bajki. Najliczniejszą grupą lektorów byli uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu: Dobrosława Wiśniewska, Dominika Maciejewska, Zofia Matusiak, Maria Kubzdela, Marta Wojciechowska, Jakub Bigajczyk i Mikołaj Szymkowiak.

Wyjątkowe spotkania z literaturą dziecięcą proponowaliśmy przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Światowego Dnia Pszczoły, Międzynarodowego Dnia Dziecka, czy inauguracji VIII Poznańskich Dni Rodziny #PDRwdomu, kiedy to z podziałem na role, baśń Braci Grimm przeczytali: Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Małgorzata Grupińska-Bis – Dyrektorka Teatru Ósmego Dnia, Izabela Pietrzak z Narodowego Banku Polskiego i Mariusz Kwaśniewski PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Gorąco dziękujemy naszym Gościom, że razem z nami współtworzyli Czytam i Czuję #zostańwdomu: Wiceprezydentom Poznania Katarzynie Kierzek-Koperskiej i Jędrzejowi Solarskiemu, Radnym Miasta Poznania Halinie Owsiannej, Marcie Mazurek, Dorocie Bonk-Mahhermeister i Annie Wilczewskiej. Dorocie Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Annie Dornej z Fundacji Flow Art, Annie Krakowskiej – Zastępcy Dyrektora MOPR w Poznaniu, Krystynie Marczak – autorce książek dla dzieci, Jerzemu Moszkowiczowi – Dyrektorowi Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Pauli Skalnickiej-Kirpszy – Redaktor Naczelnej Gazety Wyborczej w Poznaniu. Odwiedzili nas również Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania – Waldemar Matuszewski z uwielbianym przez dzieci Wartusiem. Niezapomniane były też spotkania z Barbarą Górecką z Domu Bajek i muzykiem Przemysławem Śledziem – zwłaszcza przy okazji Poznańskich Dni Rodziny.

Na kolejne odsłony z Czytam i Czuję w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszamy we wrześniu.