PCŚ On-Line

Poznańskie Centrum Świadczeń starając się dostosować działalność do najwyższych standardów usług, umożliwia załatwienia niektórych spraw za pośrednictwem Internetu: na portalu empatia ,platformie epuap  lub PUE ZUS

Już dziś, bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zapewniamy możliwość skorzystania z poniższych z usług realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń:

W celu skorzystania z oferowanych e-usług niezbędne jest posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub bezpłatnego Profilu Zaufanego, będącego alternatywą dla podpisu elektronicznego.

Zakładanie Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną jest bardzo proste (szczegółowe informacje znajdują się stronach internetowych poszczególnych banków).

Profil zaufany możesz również założyć poprzez serwis pz.gov.pl. Formularz poprowadzi Cię przez cały proces i pozwoli Ci wybrać, czy chcesz skorzystać z:

  • profilu zaufanego, który wymaga osobistego potwierdzenia tożsamości w jednym z w wybranych punktów potwierdzających – taki punkt znajduje się m.in. w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Tymczasowy profil zaufany, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Za jego pomocą zalogujesz się do wielu portali, które udostępniają usługi dla obywateli w internecie i podpiszesz dokumenty elektroniczne.

Jak założyć profil zaufany i dlaczego warto? Przewodnik przygotowany przez Cyfryzacja KPRM. Film znajduje się w niniejszym linku.