Ostatni weekend ferii

Zdjęcie przedstawia trzy pary rękawiczek leżących na śniegu #CIRpoleca

W piątek do godziny 18-tej zapraszamy do PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 po folder z mapą i zadaniami Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci. W sobotę lub niedzielę możecie z całą rodziną wyruszyć na spacer, a po niedzieli odebrać w naszej siedzibie książkę „Koziołki, rury i Czarcie Ogony” autorstwa Małgorzaty Swędrowskiej z ilustracjami Joanny Bartosik.

O godzinie 17-tej tego samego dnia na #Zamekonline ciekawy wykład dla młodzieży „Druk z Kamienia Litograficznego”. Czym charakteryzuje się metoda druku płaskiego, który wykonuje się na kamieniach litograficznych – zapraszamy na pokaz w Pracowni Rakla dostępny na facebook’owym profilu CK Zamek.

SOBOTA

W sobotę 16 stycznia Estrada Poznańska zaprasza na spektakl „Mój przyjaciel Pies” Teatru TeatRyle. Wydarzenie dostępne w godzinach 11:00 – 15:00 na youtube’owym kanale Estrady Poznańskiej.

Teatr Muzyczny w ramach „FestFERIE” zaprasza na specjalny „Koncert dla Rodzin”. Będą to piosenki z bajek pochodzących z repertuaru Teatru Muzycznego w wykonaniu solistów. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego.

NIEDZIELA

W niedzielę 17 stycznia również w poznańskim Teatrze Muzycznym „Jaś i Lis” bajka w odcinkach autorstwa Maliny Prześlugi-Delimaty, czytana przez Radosława Elisa – aktora Teatru Muzycznego.

W tym samym dniu „Księga Dżungli” – zapis spektaklu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem dorosłych. Emisja w niedzielę na kanale YouTube Teatru Muzycznego.

Brama Poznania w niedzielę 17 stycznia o godzinie 11:00 zaprasza na Magiczny dywan – online. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat do wspólnej podróży magicznym dywanem. Będzie to niezwykła podróż w czasie w celu rozwikłania zagadki tajemniczego przedmiotu z przeszłości. Magiczny dywan online dostępny na platformie ZOOM.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci słuchającą kobietę przedstawiającą za pomocą pacynki  im bajkę

Również w niedzielę SeZamkowy Teatr Online zaprasza do Teatru Atofri na spektakl „Miejsce”. Wydarzenie jest adresowane dla najmniejszych dzieci w wieku 1-5 lat. Link dostępny w przedziale czasowym od 10-13, udostępniony zostanie na kanale YouTube Teatru. Zaglądajcie na stronę Zamek Dzieciom oraz Facebook Teatru Atofri.

Przez cały weekend Teatr Animacji w Poznaniu zaprasza na stronę www, na której można znaleźć spektakle, dostępne są:

  • „Planeta Einsteina” w reżyserii Roberta Drobniucha
  • „Bombka z Gwiazdką” w reżyserii Agnieszki Błaszczak
  • „Misja Poznań” reżyseria Marek Cyris
  • „Ja, Bałwan w reżyserii Artura Romańskiego
  • „Jungle People” w reżyserii Mateusza Pakuły
  • „Pory Roku” w reżyserii Tsubane Kusunoki

Bilet pojedynczy 15 złotych bilet grupowy 300 złotych – szczegóły stronie Teatr Animacji online

 

W piątek, sobotę i niedzielę polecamy także wizyty w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym. Kontakt ze zwierzętami przy okazji długiego spaceru to świetny pomysł na ostatni weekend ferii.