O zabawach z minionego wieku opowiedzą Leśne Dziki

Grafika promująca projekt "Zapytaj babcię, zapytaj dziadka, w co się bawili za gagadka". Po prawej stronie znajdują się malowane liście w różnych kolorach. Na środku grafiki znajduje się napis "Fundacja Leśne Dziki zaprasza" oraz nazwa projektu. Poniżej napis "Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania". Na dole strony loga PCŚ - CIR, Fundacji Leśne Dziki i Miasta Poznań.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak się bawiły Wasze babcie i jak spędzali czas Wasi dziadkowie? Fundacja Leśne Dziki pomoże Wam znaleźć odpowiedź na to pytanie! Zapraszamy na spotkania online „Zapytaj babcię, zapytaj dziadka, w co się bawili za gagatka”.

21 listopada, o godz. 12:00 na facebook’owym profilu Fundacji Leśne Dziki opublikowano nagranie – rozmowę z Ireną Rohnką – mgr wychowania fizycznego, a prywatnie babcią, o tym w jakie gry i zabawy bawiono się dawniej oraz jaki wpływ na zdrowie małych i dużych ma prawidłowo dobrana aktywność fizyczna.

W ramach 8 spotkań Joanna Nawrocka-Rohnka – doktor nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, specjalistka zdrowia publicznego, dogoterapeutka opowie Wam jak bawić się w domu i na świeżym powietrzu z dziećmi do 3 roku życia. Inspiracją będą zabawy znane z poprzedniego stulecia. Dowiecie się również jak wykorzystać potencjał seniorów do wsparcia rodziców małych dzieci.

Kolejne filmy będą emitowane na facebook’owym profilach Fundacji Leśne Dziki oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

  • 24 listopada, o godz. 12:00 – „Potęga wspomnień z dzieciństwa”
  • 26 listopada, o godz. 12:00 – „Zabawy paluszkowe”
  • 28 listopada, o godz. 12:00 – „Zabawy w kole – dla najmłodszych”
  • 1 grudnia, o godz. 12:00 – „Zabawy w kole – dla nieco starszych”
  • 3 grudnia, o godz. 12:00 – „Zabawy z bieganiem”
  • 5 grudnia, o godz. 12:00 – „Zabawy podwórkowe”
  • 8 grudnia, o godz. 12:00 – „Zabawy leśne”
  • 10 grudnia, o godz. 12:00 – „Pomysły na świąteczne zabawy ruchowe”

O tym, jak aktywności ruchowe wpływają na regulację rytmu okołodobowego oraz jak przez wspólne gry i zabawy można wspierać zdrowie całych rodzin dowiecie się już 14 grudnia o godzinie 12:00 z rozmowy z mgr antropologii, specjalistką zdrowia publicznego i medycyny snu, a prywatnie młodą mamą.

 

Ale to nie wszystko! Na zakończenie projektu powstanie bezpłatny e-book „Ponadczasowe gry i zabawy ruchowe” z opracowaniem prezentowanych tematów! (szczegóły wkrótce)

Bądźcie z nami i Leśnymi Dzikami!

 

Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera