Międzynarodowe Targi Poznańskie kończą 100 lat!

Lewa strona grafiki ma pomarańczowe tło i biały napis „HISTORIA Z IGLICĄ W TLE Podziel się WSPOMNIENIAMI”. Prawa strona grafiki to czarno-białe zdjęcie przedstawiające widok na Most Dworcowy, budynek Centrum Targowego oraz Iglicę MTP. Zdjęcie wykonano przed wybudowaniem tak zwane "akwarium”. Po ulicach jeżdżą syreny i fiaty 126p. Zdjęcie przecięte jest błękitnymi pasami. W prawym, górnym narożniku znajduje się logo Grupy MTP.

Jest rok 1921. 28 maja z inicjatywy poznańskiego kupiectwa otwiera się „I Targ Poznański”. Tak rozpoczyna się historia Międzynarodowych Targów Poznańskich – jednego z najdłużej działających organizatorów targów w Europie.

100 lat to nie tylko wielkie wydarzenia takie jak Powszechna Wystawa Krajowa, czy pierwsze targi w powojennej Polsce. To również, a może przede wszystkim emocje i wspomnienia pojedynczych osób, które pierwszy raz w życiu jechały ruchomymi schodami, stały w kolejce do pawilonu z klockami LEGO, z wyprzedzeniem kupowały bilety na kolejną edycję Pyrkonu, czy uczestniczyli w premierze nowego modelu samochodu.

Z okazji okrągłego jubileuszu Targi zapraszają do udziału w akcji „Historie z Iglicą w tle”. Podziel się zdjęciami i opowieściami, które są związane z twoją targową przygodą! Byłeś wzruszony, podekscytowany, a może po prostu byłeś na targach?

Na autorów najciekawszych materiałów czekają atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, aparaty Instax Mini, książki o historii Poznania, vouchery do wykorzystania w restauracji GARDENcity oraz roczne bilety na wybrane wydarzenia Grupy MTP – ToBilet!

Wybrane zdjęcia i wspomnienia stworzą wystawę plenerową, która zostanie wyeksponowana na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

Historie oraz zdjęcia przesyłać można:

  • drogą mailową na adres archiwum@grupamtp.pl,
  • opisać w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage’u Targowe Archiwum Cyfrowe
  • wysyłać pocztą na adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań, z dopiskiem „Historie z Iglicą w tle”.

Zgłoszenia można przesyłać do 4 maja 2021 r.

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na stronie Internetowej Międzynarodowych Targów Poznańskich. .