Lato z Estradą!

Rusza kolejna odsłona letniego projektu Estrady Poznańskiej. Koncerty, spektakle teatralne, kino plenerowe – to tylko część atrakcji czekających na poznaniaków na dziewięciu miejskich osiedlach. W tym roku tematem przewodnim wydarzeń będzie ochrona klimatu i dbałość o środowisko.

Lato z Estradą to projekt skierowany przede wszystkim do mieszkańców tych poznańskich dzielnic, w których codzienna oferta kulturalna jest skromna. W tym roku rozpoczyna się 27 lipca i potrwa do 20 września. Tematem przewodnim idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.

Program wydarzeń jest bogaty – znajdą w nim coś dla siebie poznaniacy i poznanianki w każdym wieku. Wśród licznych propozycji są m.in. warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie specjalna internetowa publikacja proekologiczna oraz stworzona z ekologicznych materiałów familijna gra planszowa.

Lato z Estradą 2020 zawita do następujących osiedli miasta: Piątkowo, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Strzeszyn, Kiekrz, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Szczepankowo – Spławie – Krzesinki, Fabianowo-Kotowo, Świerczewo i Górczyn.

 

Ciekawie i bezpiecznie

Wśród wielu propozycji są np. zajęcia inspirowane są jawajskim teatrem cieni, warsztaty barwienia ozdobnych chust za pomocą lokalnych roślin czy animacje związane z ekologią i dbałością o środowisko naturalne.

Przygotowano liczne atrakcje dla melomanów: podczas koncertu Magdy Howarskiej Quartet będzie można usłyszeć standardy jazzowe z repertuaru największych gwiazd – Elli Fitzgerald, Billie Holiday i Franka Sinatry. Koncert muzyki żydowskiej przeniesie słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Młodzi artyści, Przemek Mazurek i Łukasz Jasiak, zaproponują interaktywny koncert z piosenkami opartymi na kolorach związanych z systemem segregacji odpadów – muzycy zagrają na instrumentach perkusyjnych, również po części recyklingowych.

Nie zabraknie też spektakli: dzieci będą mogły poznać historię Dorotki, która pewnego dnia budzi się w dziwnej krainie zwanej Śmieciolandią i pokonując liczne przeszkody próbuje wrócić do domu. Teatr Lalkowy Vaśka nauczy młodych widzów, jak dbać o otaczająca nas przyrodę i jak poruszać się na drodze, a Teatr Tak opowie o tym, jak „Śmieciaki ratują świat”.

Podczas wszystkich wydarzeń obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy będą musieli zakrywać nos i usta, gdy będzie to konieczne, a przy wejściu na teren imprezy będzie można zdezynfekować ręce. Cały czas obowiązywać będzie dystans społeczny – minimum 2 metry od innych osób. Każdy będzie też musiał podać swoje dane kontaktowe – jeśli okaże się, że w wydarzeniu brał udział ktoś zakażony koronawirusem, dzięki tym informacjom będzie można szybciej poinformować o tym fakcie pozostałych uczestników.

Partnerami projektu są nie tylko Rady Osiedli, instytucje oświatowe i placówki muzealne znajdujące się w dzielnicach oddalonych od centrum Poznania, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy tych dzielnic.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie projektu.

 

Treść za stroną poznan.pl