LATO nie_LETNIE! Ostatnie dni wakacji – atrakcji moc!

Miasto Poznań zaprasza wszystkich rodziców do Poznańskich instytucji, nie tylko kultury, by wspólnie spędzili czas ze swoimi dziećmi do 10 roku życia. W ofercie przewidziano wiele możliwości. Lato dobiega końca, lecz w ramach akcji nadal jest wiele atrakcji z których można skorzystać. Vouchery nadal są dostępne! Wystarczy podpisać oświadczenie o tym, że mieszka się w Poznaniu oraz, że płaci się tutaj podatki, by odebrać bezpłatny voucher i cieszyć się z miło spędzonego czasu ostatnich dni lata. Każdemu z rodziców/opiekunów przysługuje jeden voucher.

Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy krótkie kompendium wiedzy, dokąd można jeszcze można się wybrać.

 

A MOŻE DO TEATRU?

W wakacje teatry zazwyczaj są nieczynne i rzadko można podziwiać aktorów na scenie. W to wyjątkowe lato mamy jeszcze propozycje dla najmłodszych oraz ich opiekunów.

 

Teatr Animacji

Scena Plenerowa nad Jeziorem Rusałka

Zaprasza na widowisko pod chmurką, na które nie są potrzebne bilety wstępu ani vouchery. Jest to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, więc zarówno najnaje jak i dorośli znajdą coś dla siebie. A o czym to jest? Na stronie Teatru możemy przeczytać:

„Dora Dynks oraz Waldemar Wichajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów… oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu… Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!”

Jeżeli zaciekawił was opis to przed nami cztery spektakle w nadchodzący weekend!

29.08.

11:00 i 13:00 Misja Poznań

30.08.

11:00 i 13:00 Misja Poznań

 

A GDYBY TAK, DO CIEPŁYCH KRAJÓW?

Palmiarnia Poznańska

ul. Matejki 18, Poznań

Niepowtarzalne miejsce, w którym nie wyjeżdżając z Poznania można poznać wiele obcych gatunków zwierząt i roślin. Nie lada gratka dla tych, którzy lubią flore, a być może dzięki tym odwiedzinom dopiero odkryją w sobie pasję do poznawania i badania przyrody.

Odebrany voucher można wymienić na bilet w cenie 1 zł.

 

A MOŻE COŚ DLA CIAŁA?

Po nakarmieniu duszy warto zadbać także o ciało. Zwłaszcza kiedy na dworze słońce. Poznańskie Pływalnie letnie zapraszają rodziców po odbiór voucherów do dwóch lokalizacji:

 

Pływalnia Letnia „Chwiałka”

ul. Spychalskiego 34, Poznań

Pływalnia Letnia w Parku Kasprowicza (koło Areny)

ul. Jarochowskiego 5-5a, Poznań

 

Przypominamy, że vouchery można wykorzystać do końca wakacji i nadal je mamy dla Państwa. Zapraszamy od poniedziałku do piątku do naszych lokalizacji:

Poznańskie Centrum Świadczeń – ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9:00 – 15:00

Dostępne wejściówki:

Pływalnie miejskie – „Chwiałka” i Park Kasprowicza (koło Areny), Palmiarnia

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych – ul. Ratajczaka 44, godz. 10:00 – 18:00

Dostępne wejściówki:

Pływalnie miejskie – „Chwiałka” i Park Kasprowicza (koło Areny)