Komunikat – „Dobry Start” (aktualizacja)

Świadczenie dobry start - 300 zł dla uczniaSzanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął obsługę świadczeń „Dobry Start”.

Dobry Start to 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów – bez względu na dochód rodziny. Dotyczy uczniów podejmujących naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnością.

Wnioski można składać w okresie od 1 lipca 2021 r. do 30 listopada2021 r.

Od 1 lipca 2021 r. beneficjenci 300+ będą mogli składać wnioski o ustalenia prawa do świadczenia jedynie w formie elektronicznej:

  • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • na portalu empatia.mpips.gov.pl.

Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienie dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+.

Jednostki ZUS na terenie miasta Poznania:

  • I Oddział w Poznaniu ul. Dąbrowskiego 12
  • Inspektorat w Poznaniu  ul. Fabryczna 27/28
  • II Oddział w Poznaniu ul. Starołęcka 31

Od dnia 12 lipca 2021 r. do 30 września 2021 r. codzienny stały dyżur od poniedziałku do piątku pracownicy ZUS będą pełnić w Poznańskim Centrum Świadczeń ul. Małachowskiego 10 w godzinach 10:00-14:00.

Pomoc otrzyma każdy, kto będzie tego potrzebował.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą także pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miast i gmin  (Ośrodki Pomocy Społecznej) Poczty Polskiej i KRUS. Harmonogram  mobilnych stanowisk znajduje się na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start/dyzury-dobry-start

Wszelkie informacje dotyczące Programu Dobry Start znajdują się również na stronie www.zus.pl .

Dedykowana infolinia: 22 290 22 02  od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.