POZnaj siebie – cykl podcastów dla młodzieży od młodzieży

8 października premiera cyklu podcastów POZnaj siebie realizowanych przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Młodzieżową Radę Miasta Poznania oraz Estradę Poznańską. Dostępne wszędzie tam, gdzie można posłuchać podcastów. Zapraszamy!

Plakat projektu. Napis POZnaj siebie.

Przez trzy kolejne tygodnie, od 8 października 2021, co piątek na wszystkich platformach do hostingu podcastów oraz kanale YouTube Centrum Inicjatyw Rodzinnych, pojawiać się będą premierowe odcinki podcastów POZnaj siebie realizowanych we współpracy z  Młodzieżową Radą Miasta Poznania oraz Estradę Poznańską.

Cykl POZnaj siebie powstał w ramach konkursu Granty 2021 Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich. W trzech odcinkach będzie można posłuchać, z jakimi wyzwaniami, emocjami, barierami mierzą się nastolatkowie podczas pandemii.

We wszystkich odcinkach nad rozmowami czuwa ekspert – Pana Mateusz Wilińskiego, psycholog, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Poznaniu. Dyskusję prowadzi Mariusz Kwaśniewski.

Pierwszy odcinek to rozmowa o relacjach międzyludzkich. Jaki wpływ miało zamknięcie i izolacja na relacje z domownikami? Jak sobie z tym radzą młodzi ludzie? Będą to historie o więziach z rodzicami, rodzeństwem i samymi sobą. Gośćmi odcinka są Stanisław Białka oraz Tymoteusz Borsiak.

Spójrzmy na izolację przez pryzmat kontaktów z rówieśnikami. Izolacja spowodowana pandemią koronawirusa wpływa negatywnie na dzieci i młodzież, które mają ograniczony kontakt ze swoimi przyjaciółmi. W drugim odcinku podcastów będzie można posłuchać, jakie są ich sposoby na podtrzymywanie koleżeńskich więzi. Gośćmi odcinka są Tomasz Poprawski oraz Maria Nowakowska.

Niezwykła, trzecia część podcastu POZnaj siebie to bardzo osobiste spostrzeżenia na temat pandemii, a także rozmowa z ekspertem o chorobach psychicznych. Problemy w głowie nie znikają, zatem jak radzić sobie w zamknięciu, gdy zostajemy sami ze sobą? Gośćmi odcinka są Tomasz Poprawski i Kacper Nowicki.

Zapraszamy do wsłuchania się w głosy młodych ludzi, mówiące w imieniu swoim i rówieśników o tym, jak ostatnie półtora roku zmieniło ich życia.

Playlista POZnaj siebie na You Tube

Facebook MRM Poznań

Facebook CIR