Już dziś Poznańskie Centrum Świadczeń na fioletowo

Zdjęcie przedstawiające podświetlone na fioletowo budynki Poznańskiego Centrum Świadczeń

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka – dzień, który ma na celu zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa – jego przyczyn, skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki. Oprócz kampanii informacyjnej, konferencji, targów dla tej grupy, ważnym wydarzeniem przykuwającym uwagę społeczeństwa jest podświetlanie tego dnia najważniejszych światowych budynków w ramach Global Illumination Initiative. Fioletowa iluminacja pojawia się m.in. na. Bramie Brandenburskiej w Berlinie, Empire State Building w Stanach Zjednoczonych, Niagarze czy Pałacu Kultury i Nauki w Polsce.

Również Poznańskie Centrum Świadczeń w tym ważnym dniu postanowiło dołączyć do akcji i już dziś PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 rozbłysną na fioletowo dla Wcześniaków.

Dlaczego na fioletowo?

Zdaniem terapeutów zajmujących się wpływem kolorów na człowieka kolor fioletowy koi, łagodzi, wycisza oraz zwiększa poczucie własnej wartości, koncentracji. W literaturze kolorowi fioletowemu przypisuje się, że jest magiczny, tajemniczy. Jest to kolor osób wrażliwych, wyjątkowych. Takie są też przedwcześnie urodzone dzieci.