DRZWI OTWARTE W POZNAŃSKIM CENTRUM ŚWIADCZEŃ

Mieszkańców Poznania zainteresowanych ofertą Poznańskiego Centrum Świadczeń zapraszamy na ,,Drzwi Otwarte’’ podczas, których Pracownicy Centrum pomogą wypełnić wniosek oraz skompletować niezbędną dokumentację.


Dla osób, które chciałby załatwiać swoje sprawy za pośrednictwem Internetu będzie istniała możliwość założenia oraz potwierdzenia profilu zaufanego, który umożliwi załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu, co jest w obecnym czasie pandemii najbezpieczniejszym sposobem na szybki i bezpieczny kontakt z urzędem.

Czekamy na Państwa w sobotę 29 sierpnia 2020 r.
w godzinach od 9.00 do 15.00 przy ul. Wszystkich Świętych 1

W ramach tegorocznej akcji świadczeniowej PCŚ przyjmuje wnioski o przyznanie:

  • świadczenia ,,Dobry Start’’ (wyprawka szkolna w wysokości 300 zł),
  • świadczeń rodzinnych,
  • świadczeń z funduszu alimentacyjnego,
  • stypendiów szkolnych.

Wybierając się do PCŚ należy zabrać ze sobą dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość), ewentualnie upoważnienie osoby, w imieniu której składa się wniosek. Dodatkowo warto mieć przy sobie numery PESEL dzieci oraz znać nazwę szkoły, do której dziecko uczęszcza (potrzebne do świadczenia “Dobry Start”).

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego złożone na okres świadczeniowy 2020/2021 będą rozpatrywane na podstawie dochodów rodziny za rok 2019.

Ważne !!! Świadczenie wychowawcze 500+ jest przyznane do 31 maja 2021 r. To oznacza, że wnioski o jego kontynuację będą przyjmowane dopiero w 2021 r. Tylko osoby, którym niedawno urodziło się dziecko lub które uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku z uzyskaniem prawa do opieki naprzemiennej nad dzieckiem, powinny składać wnioski o 500+.

Do zobaczenia w Poznańskim Centrum Świadczeń!!!