Dożynki inne niż zwykle, czyli wygraj konkurs na najładniejszy wianek

Rusza konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy w Poznaniu. Każdy mieszkaniec miasta może spróbować swoich sił – formularze zgłoszeniowe można będzie przesyłać do 24 sierpnia.

Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta 29 sierpnia w parku Wilsona, gdzie od godz. 12:00 do 14:00 uczestnicy konkursu będą tworzyć swoje wieńce z wcześniej zebranych roślin.

– W polskiej tradycji nie ma dożynek bez wieńca – mówi Joanna Jajus, dyr. Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, który organizuje wydarzenie. – To ważny symbol, który ma reprezentować urodzaj, dostatek oraz dumę z zebranych plonów. Dlatego zawsze dbano, by prezentował się okazale: wplatano w niego owoce, warzywa, zioła i zboża, przyozdabiano kwiatami i kolorowymi wstążkami. Początkowo wieńce pleciono w formie okręgu, ale współcześnie przybierają one bardzo zróżnicowane formy. Towarzyszące dożynkom w całej Polsce konkursy na najpiękniejszy wieniec pozwalają zachować tę piękną tradycję.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 24 sierpnia 2020 r. przesłać formularz  zgłoszeniowy, który wraz z regulaminem od 3 sierpnia jest dostępny na stronie internetowej Miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Prace spełniające wymogi regulaminu zostaną nagrodzone.

Partnerami wydarzenia są:

  • Kontakt – Centrum Języków Obcych,
  • Aquanet S.A.,
  • Termy Maltańskie,
  • Terravita Sp. z o.o.,
  • Palmiarnia Poznańska.