DorisART – aukcja sztuki wyjątkowej

Niecały rok temu, w naszej siedzibie w budynku Arkadii na Pl. Wolności można było podziwiać wyjątkową wystawę sztuki, która pokonywała ograniczenia skrajnego ubóstwa, głodu i niepełnosprawności. Dlatego niezwykle miło jest nam poinformować, że 19 września 2020 r. o godz. 19:00 w Galerii POPART odbędzie się aukcja sztuki, podczas której wystawione będą cztery prace Dorisa Igiraneza*. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej aukcji.

Dochód uzyskany dzięki wylicytowaniu dzieł, w całości zostanie przekazany niepełnosprawnemu Twórcy, aby zapewnić mu dostęp do opieki medycznej, edukacji i umożliwić rozwijanie niepowtarzalnego talentu.

W związku z sytuacją epidemiczną aukcja zostanie przeprowadzona w formie online. Licytować można na jeden z trzech sposobów:

  1. Można zalogować się wcześniej na stronie onebid.pl i na tej stronie dołączyć się do aukcji, albo wpisać przy wybranym obrazie swój limit kwoty – do tej kwoty platforma sama, w dniu aukcji, dokona licytacji.
  2. Można na stronie onebid.pl zalogować się w dniu i o godzinie aukcji, a następnie uczestniczyć „na żywo” w licytacji (trzeba zapisać się do odpowiedniej aukcji) – wszystko jest intuicyjne, wystarczy wpisać kwotę gdy pojawi się wybrany obraz i wybrać opcję LICYTUJ.
  3. Można zadzwonić na numer 881-208-908 lub przesłać mail na info@popartgaleria.pl (dane organizatora – Galerii POPART w Poznaniu) i złożyć zlecenie na konkretny obraz. Wtedy Galeria licytuje w imieniu klienta do danej kwoty. Jeżeli licytacja przekroczy kwotę wyznaczoną przez klienta, przedstawiciel Galerii zadzwoni w czasie trwania aukcji i zapyta o decyzję czy ma licytować dalej (do uzgodnienia przed aukcją).

 

*Doris Igiranezu – młody Rwandyjczyk mieszkający w glinianej chatce na zboczu wulkanu, który choruje na dystrofię mięśniową. Mimo, że nie porusza rękoma i nogami, rysuje. Tworzy prace trzymając kredki w ustach. Sztuka jest dla niego fundamentem poczucia własnej wartości, wyraża siebie przelewając myśli i pragnienia na papier.