„Czytam i Czuję” na Poznańskie Dni Rodziny

Na niebieskim cieniowanym tle stoi fotel z Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Na fotelu znajduje się miś oraz poduszka. Po lewej stronie znajduje się napis logo Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz napis: „Czytam i Czuję”. W prawym górnym rogu znajduje się szarfa z napisem on-line. A poniżej napis: Poznańskie Dni Rodziny

„Czytam i Czuję”, od początku działalności PCŚ- Centrum Inicjatyw Rodzinnych promuje głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy. Przed pandemią, w każdy poniedziałek o 10:30 zapraszaliśmy poznańskie przedszkolaki na spotkanie z dziecięcą literaturą (i… oby jak najszybciej wróciły te czasy), od marca ubiegłego roku, podobnie jak pozostałe wydarzenia PCŚ-CIR, „Czytam i Czuję,” pojawia się w wersji online.

Na najbliższe spotkania  z „Czytam i Czuję”, podczas tegorocznych Poznańskich Dni Rodziny przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego ruszymy na ciekawe wyprawy w Wielkopolskę. O przepięknie wydanej przez Urząd Marszałkowski książce Maliny Prześlugi, „Arbuz i Pchełka, czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę” na pewno już słyszeliście. Autorka na początku roku premierowo przeczytała w PCŚ-CIR jeden z rozdziałów książki. W poniedziałek 17-tego maja raz jeszcze będziecie mogli posłuchać Maliny Prześlugi. Kolejny fragment 24-maja przeczyta Jan Mazurczak Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Uwaga! Po każdym z tych spotkań będziemy mieli dla Was książki o wyprawach Arbuza i Pchełki. Jak je zdobyć usłyszycie w poniedziałek o 10.30.

Trzecia odsłona z „Czytam i Czuję” w ramach Poznańskich Dni Rodziny 2021 r. także zapowiada się interesująco. Jak zawsze ostatnie w miesiącu spotkanie z literaturą dziecięcą przygotuje nasz stały partner tej akcji, czyli Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego. W PCŚ-CIR pojawią się ciekawa przygód młodzież, która przeczyta opowiadania i wiersze o zawodach. Również po tym spotkaniu będziemy mieli dla Was upominki.

Projekt realizowany jest w ramach Poznańskich Dni Rodziny | 2021