Czytam i Czuję – edycja siódma

Zdjęcie przedstawia Mariusza Kwaśniewskiego w Centrum Inicjatyw Rodzinnych podczas projektu Czytam i Czuję

Siódmą edycję naszego projektu „Czytam i Czuję” rozpoczęliśmy 14 września. Podobnie jak wiosną i podczas letniego projektu #WakacjewCentrum z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, mogliśmy zaproponować poznańskim przedszkolakom wyłącznie możliwość spotkania on-line.

Trzy pierwsze odsłony były efektem naszej dobrej współpracy z Bramą Poznania. Przez całe wakacje wspólnie z naszym partnerem polecaliśmy Poznański Szlak Legend Dla Dzieci i właśnie opowiadania z książki, która była nagrodą za przejście szlaku („Koziołki, rury i Czarcie Ogony”) czytaliśmy przedszkolakom we wrześniu. Legendy o krawcu z Chwaliszewa, poznańskich koziołkach i królu kruków sprawiły, że pomimo braku spotkań w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych mogliśmy, choć w taki sposób spędzić wspólnie czas przy dobrej lekturze.

  1. „Koziołki, rury i czarcie ogony”, część 1.
  2. „Koziołki, rury i czarcie ogony”, część 2.
  3. „Koziołki, rury i czarcie ogony”, część 3.

W najbliższy poniedziałek gościem „Czytam i Czuję” będzie Pani Ania Nowak – Prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka” Spotykamy się, jak zawsze o 10:30, tym razem, wspólnie posłuchamy fragmentów książki „Duże Sprawy w małych głowach” i powiemy, dlaczego CIR jest podświetlony na zielono.