Czy pszczoły uciekną z ula i opanują Poznań?

Wystawy, gry terenowe, filmy i czytane na głos bajki – to tylko część atrakcji przygotowanych na weekend 6-8 sierpnia z okazji Wielkiego Dnia Pszczół. Projekt został przygotowany w ramach współpracy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa oraz instytucji Miasta Poznań.

Wielki Dzień Pszczół będzie pretekstem do wielu ciekawych wydarzeń w naszym mieście. Organizowane przedsięwzięcia sprawią, że więcej dowiemy się o tych niezwykłych owadach i niestety, o zagrożeniach, jakie niesie dla nich rozwój cywilizacji.

Już 6 sierpnia o 10:30 zapraszamy na spotkanie online, na www.poznan.pl/poznandlapszczol „Chrońmy i pomagajmy zapylaczom”, na którym dowiecie się o ważnej roli pszczół i innych owadów zapylających.

Tego samego dnia podróżując po Poznaniu, na wybranych przystankach tramwajowych traficie na donice z sadzonkami kwiatów miododajnych, które będzie można otrzymać, odpowiadając na bardzo proste pytania. Akcja, „A niech to…kwiat rośnie” z pewnością ucieszy nie tylko posiadaczy ogródków działkowych.

Na wystawę „Zadziwiające życie pszczół…i nie tylko”, zapraszamy do Ogrodu Botanicznego UAM przy ul. Dąbrowskiego 165, która potrwa od 6 sierpnia do 30 września. W tym samym miejscu i czasie pojawi się również wystawa podsumowująca 3 lata programu „Poznań dla Pszczół”. Rodziny odwiedzające Ogród Botaniczny, mogą ponadto wziąć udział w grze terenowej „Z kwiatka na kwiatek”, dzięki której poznamy tajemnicze zależności pomiędzy roślinami i owadami.

Z kolei w Poznańskiej Palmiarni do obejrzenia będą dwie ciekawe wystawy: „Pszczoły egzotyczne – dowiedz się więcej”, w Pawilonie III i wystawa plakatów „To Bee or Not To Bee” w Pawilonie IX.

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprosi wszystkie przedszkolaki 7 sierpnia o 10:30 na specjalną odsłonę online „Czytam i Czuję”. Radna Halina Owsianna przeczyta fragmenty kultowej publikacji Wydawnictwa Dwie Siostry „Pszczoły”.

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych odwiedzi Miejską Pasiekę na Cytadeli, wspólnie z opiekunem pasieki, panem Beniaminem Chodorowskim pokażemy, jak wygląda życie pszczół w ulu. Wyjątkowe spotkanie przedstawimy w formie online.

Bądźcie z nami podczas świętowania tego ważnego dnia!

Biało żółta grafika zawierająca loga organizatorów oraz rysunkowy ul i pszczoły w lewej części.