Co z Wakacjami?

Co z wakacjami

Już za tydzień wakacje, całe długie dwa miesiące odpoczynku przed dziećmi szkolnymi. Ale co tak naprawdę oprócz zabawy na placu zabaw, biegania na boiskach i wypoczynku na urlopach z rodzicami czy dziadkami mogą robić dzieci w mieście? Postaramy się Wam podpowiedzieć jak i gdzie wykorzystać ten letni czas.

Polecamy na samym początku nasz wakacyjny projekt Wakacyjne Rodzinne Miejsca Poznania, w którym przedstawimy Wam w każdą środę wakacji miejsca i instytucje Miasta Poznania, które realizują warsztaty, wykłady i zajęcia dla Rodzin w trakcie trwania wakacji:


Lato w Mieście

Polecamy stronę Urzędu Miasta Poznań, która jest bazą wiedzy dotyczącej tegorocznych wakacji. Znajdziecie tu warsztaty, półkolonie, zajęcia, ale także „Wakacyjny poradnik” w którym znajdziecie aktualne zalecenia i informacje dotyczące koronawirusa, bezpieczeństwa nad wodą i wiele innych ciekawych informacji. Możecie także sprawdzić co warto zwiedzić w Poznaniu – a nawet zaplanować całą wycieczkę po naszym mieście!!!


Półkolonie miejskie

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, po raz kolejny Miasto proponuje rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Wcześniejsze edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i spełniły oczekiwania uczniów.

Podczas nadchodzących wakacji Miasto po raz kolejny wspólnie ze szkołami organizuje uczniom czas wolny.


Lato z Estradą

W 2021 roku Lato z Estradą będzie działało od 3 lipca do 12 września na 9 poznańskich osiedlach.

Tematem przewodnim 5. Edycji Lata z Estradą, czyli cyklu bezpłatnych familijnych wydarzeń plenerowych jest ponownie Kultura w klimacie. Wrócono do jakże ważnego tematu ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.


Lato na trakcie

W miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie!

W każdą sobotę o godzinie 17:00 przewodniczka lub przewodnik Traktu Królewsko-Cesarskiego poprowadzi Was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.

Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, oraz specjalne trasy tropem przyrody w centrum historycznego miasta.


Kulturalne lato na Gołębiej

Serdecznie zapraszamy na spotkania na dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, które rozpoczynają się już 2 lipca o godzinie 18.00.


Miejskie kąpieliska

Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.

Kąpieliska funkcjonują od godziny 10:00 do godziny 18:00. Podczas obecności ratowników należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy kąpielisku. Biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli.


Lato z Domem Bajek

Znany już jest plan wydarzeń w lipcu ze znanym i lubianym Domem Bajek. Zapraszamy Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku od 4 lat na warsztaty z książką niebanalną i tańcem Ogrodzie Łazarz oraz na warsztaty w Ogrodzie Botanicznym, i w samej wspaniałej Bibliotece Domu Bajek.


Zamkowe Lato dla Dzieci

Centrum Kultury Zamek oferuje bogatą gamę wydarzeń letnich dla dzieci. Znajdziemy w Zamku na przykład warsztaty z gimnastyki specjalnie dla rannych ptaszków w wieku od 3 do 5 lat, czyli dla przedszkolaków. Wydarzeń dla starszych dzieci także nie zabraknie, od spektakli przez koncerty do warsztatów plastycznych, polecamy!


Chodź, zobacz! Wyprawy dla rodzin z dziećmi

Brama Poznania przygotowała aż trzy wycieczki, wszystkie dla rodzin z dziećmi także wspólnie możecie zostać odkrywcami. Szlak przygody – nieznany, ale przewodnicy oraz edukatorzy zapewniają, że mimo wyprawy w nieznane powrócicie do domu w nienaruszonym stanie, ale bogatsi o ciekawe doświadczenia. A przed wami niezwykłe przygody na Trakcie Królewsko-Cesarskim.


Lato na Madalinie

Na poznańskiej Wildzie wraca „Lato na Madalinie”. We wszystkie weekendy lipca i sierpnia, od lat nieczynna zajezdnia, ponownie wypełni się rozmowami dorosłych i śmiechem dzieci. W wakacyjne soboty i niedziele organizatorzy zapewnią atrakcje kulturalne, edukacyjne i sportowe dla każdej grupy wiekowej.


Teatr Muzyczny w Aquaparku

11 lipca rozpoczęła się niebanalna współpraca pomiędzy Termami Maltańskimi i Teatrem Muzycznym. W wybrane soboty oraz niedziele soliści teatru wystąpią specjalnie dla klientów aquaparku. Jak ich wezwać? Wystarczy… wcisnąć czerwony przycisk.


Koszary Kultury

Na mapie Poznania powstało nowe miejsce kulturalne. Dla wszystkich spragnionych nowych wrażeń oraz mieszkańców Grunwaldu zarówno starego jak i nowego może to być doskonały pomysł na każdy weekend tegorocznych wakacji, bo jak informują organizatorzy, tegoroczne lato w Koszarach Kultury będzie bardzo gorące.


Wakacje w Muzeum

Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowało specjalną ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci. Koszt wydarzenia to 15 zł (dziecko oraz opiekun). Zajęcia adresowane są do dzieci, które spędzają wakacje w Poznaniu lub okolicach. Odbywają się w sierpniu, codziennie (od wtorku do piątku), w różnych oddziałach, o godzinie 11:15