Co z Wakacjami?

Co z wakacjami

Już za tydzień wakacje, całe długie dwa miesiące odpoczynku przed dziećmi szkolnymi. Ale co tak naprawdę oprócz zabawy na placu zabaw, biegania na boiskach i wypoczynku na urlopach z rodzicami czy dziadkami mogą robić dzieci w mieście? Postaramy się Wam podpowiedzieć jak i gdzie wykorzystać ten letni czas.

Polecamy na samym początku nasz wakacyjny projekt Wakacyjne Rodzinne Miejsca Poznania, w którym przedstawimy Wam w każdą środę wakacji miejsca i instytucje Miasta Poznania, które realizują warsztaty, wykłady i zajęcia dla Rodzin w trakcie trwania wakacji:


Lato w Mieście

Polecamy stronę Urzędu Miasta Poznań, która jest bazą wiedzy dotyczącej tegorocznych wakacji. Znajdziecie tu warsztaty, półkolonie, zajęcia, ale także „Wakacyjny poradnik” w którym znajdziecie aktualne zalecenia i informacje dotyczące koronawirusa, bezpieczeństwa nad wodą i wiele innych ciekawych informacji. Możecie także sprawdzić co warto zwiedzić w Poznaniu – a nawet zaplanować całą wycieczkę po naszym mieście!!!


Półkolonie miejskie

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, po raz kolejny Miasto proponuje rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Wcześniejsze edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i spełniły oczekiwania uczniów.

Podczas nadchodzących wakacji Miasto po raz kolejny wspólnie ze szkołami organizuje uczniom czas wolny.


Lato z Estradą

W 2021 roku Lato z Estradą będzie działało od 3 lipca do 12 września na 9 poznańskich osiedlach.

Tematem przewodnim 5. Edycji Lata z Estradą, czyli cyklu bezpłatnych familijnych wydarzeń plenerowych jest ponownie Kultura w klimacie. Wrócono do jakże ważnego tematu ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.


Lato na trakcie

W miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie!

W każdą sobotę o godzinie 17:00 przewodniczka lub przewodnik Traktu Królewsko-Cesarskiego poprowadzi Was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.

Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, oraz specjalne trasy tropem przyrody w centrum historycznego miasta.


Kulturalne lato na Gołębiej

Serdecznie zapraszamy na spotkania na dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, które rozpoczynają się już 2 lipca o godzinie 18.00.


Miejskie kąpieliska

Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.

Kąpieliska funkcjonują od godziny 10:00 do godziny 18:00. Podczas obecności ratowników należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy kąpielisku. Biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli.


Lato z Domem Bajek

Znany już jest plan wydarzeń w lipcu ze znanym i lubianym Domem Bajek. Zapraszamy Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku od 4 lat na warsztaty z książką niebanalną i tańcem Ogrodzie Łazarz oraz na warsztaty w Ogrodzie Botanicznym, i w samej wspaniałej Bibliotece Domu Bajek.


Zamkowe Lato dla Dzieci

Centrum Kultury Zamek oferuje bogatą gamę wydarzeń letnich dla dzieci. Znajdziemy w Zamku na przykład warsztaty z gimnastyki specjalnie dla rannych ptaszków w wieku od 3 do 5 lat, czyli dla przedszkolaków. Wydarzeń dla starszych dzieci także nie zabraknie, od spektakli przez koncerty do warsztatów plastycznych, polecamy!


Chodź, zobacz! Wyprawy dla rodzin z dziećmi

Brama Poznania przygotowała aż trzy wycieczki, wszystkie dla rodzin z dziećmi także wspólnie możecie zostać odkrywcami. Szlak przygody – nieznany, ale przewodnicy oraz edukatorzy zapewniają, że mimo wyprawy w nieznane powrócicie do domu w nienaruszonym stanie, ale bogatsi o ciekawe doświadczenia. A przed wami niezwykłe przygody na Trakcie Królewsko-Cesarskim.


Lato na Madalinie

Na poznańskiej Wildzie wraca „Lato na Madalinie”. We wszystkie weekendy lipca i sierpnia, od lat nieczynna zajezdnia, ponownie wypełni się rozmowami dorosłych i śmiechem dzieci. W wakacyjne soboty i niedziele organizatorzy zapewnią atrakcje kulturalne, edukacyjne i sportowe dla każdej grupy wiekowej.


Teatr Muzyczny w Aquaparku

11 lipca rozpoczęła się niebanalna współpraca pomiędzy Termami Maltańskimi i Teatrem Muzycznym. W wybrane soboty oraz niedziele soliści teatru wystąpią specjalnie dla klientów aquaparku. Jak ich wezwać? Wystarczy… wcisnąć czerwony przycisk.


Wakacje w Muzeum Narodowym w Poznaniu i jego oddziałach

Po raz pierwszy chcielibyśmy zaprosić naszych młodszych bywalców do spędzenia wakacji we wszystkich oddziałach Muzeum Narodowego w Poznaniu – również tych poza miastem (zamek w Gołuchowie, pałace w Rogalinie i Śmiełowie). Te wielkopolskie rezydencje otaczają wspaniałe parki, gdzie w letni dzień, po zajęciach można miło spędzić czas.