Chodź, zobacz! Wyprawy dla rodzin z dziećmi

Jeżeli przechodzą Cię dreszcze na samą myśl o przygodzie i wycieczce w nieznane, a Indiana Jones był Twoim idolem, to koniecznie w te wakacje musisz wybrać się na rodzinną wyprawę. Brama Poznania przygotowała aż trzy wycieczki, wszystkie dla rodzin z dziećmi także wspólnie możecie zostać odkrywcami. Szlak przygody – nieznany, ale przewodnicy oraz edukatorzy zapewniają, że mimo wyprawy w nieznane powrócicie do domu w nienaruszonym stanie, ale bogatsi o ciekawe doświadczenia. A przed wami niezwykłe przygody na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

10 lipca, godz. 11:00

Wyprawa pierwsza: Ostrów Tumski i stare koryto Warty

START: przed muralem na Śródce

Sprawdzimy czy działa pompa wodna na Ostrowie i co takiego zrobiły tutaj diabły. Policzymy ile jest kłódek na moście biskupa Jordana i poznamy miejsce, w którym dawniej płynęła Warta.

Trasa wyprawy: Śródka – Ostrów Tumski – Park Stare Koryto Warty

14 sierpnia, godz. 11:00

Wyprawa druga: Stare Miasto

START: przy koziołkach u zbiegu ul. Wodnej i pl. Kolegiackiego

Zobaczymy jak trykają się koziołki, gdzie jest tajne przejście przy poznańskiej farze i ile ważą znajdujące się w niej organy. Sprawdzimy, co tym razem diabły spsociły niedaleko Starego Rynku.

Trasa wyprawy: plac Kolegiacki – Stary Rynek – zamek na Wzgórzu Przemysła

21 sierpnia, godz. 11:00

Wyprawa trzecia: Plac Wolności i Dzielnica Cesarska

START: przy fontannie na placu Wolności

Przyjrzymy się bliżej nietypowym budynkom w dawnej Dzielnicy Cesarskiej, policzymy ile gęsi można zobaczyć przy ul. Św. Marcin. Sprawdzimy kim są Nierozpoznani i jaki zwierz przysiadł na poznańskiej Operze.

Trasa wyprawy: plac Wolności – Zamek Cesarski – Park Mickiewicza

Zgłoszenia z podaniem liczby uczestników i wieku dzieci

  • telefonicznie 61 647 76 34
  • osobiście w punkcie informacji Bramy Poznania.

START: przed muralem na Śródce.

„Chodź, zobacz!”

Wyprawy związane są z przewodnikiem po Trakcie Królewsko-Cesarskim dla dzieci „Chodź, zobacz!”, który można bezpłatnie pobrać w Bramie Poznania. Więcek o przewodniku tutaj lub można pobrać pod tym adresem.

Zapraszam też do obejrzenia filmu promującego przewodnik, co czeka młodych i trochę starszych odkrywców można podejrzeć na nagraniu.