Brelok dla Seniora

Tysiąc osobistych alarmów w postaci breloka do kluczy trafi do poznańskich seniorek i seniorów. To pomysł Straży Miejskiej Miasta Poznania, która razem z Poznańskim Centrum Świadczeń chce w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców miasta.

Alarmy będą rozdawane jeszcze w lutym, w pierwszej kolejności w punkcie szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gadżet ma postać breloka do kluczy. Gdy jednak wyjmie się z niego zawleczkę, zaczyna emitować głośny sygnał dźwiękowy. Hałas na pewno zaalarmuje otoczenie, może też odstraszyć potencjalnego agresora.

Gadżety są uzupełnieniem realizowanego aktualnie przez straż miejską programu „Seniorzy – bezpieczeństwo osobiste”.

Rozdawaniu breloków towarzyszyć będzie akcja informacyjna dotycząca Złotej Karty – Poznańskiej Karty Seniora. Dzięki niej starsi mieszkańcy miasta mogą liczyć na zniżki w instytucjach kultury, wypoczynku, sportu, rekreacji, turystyki, oświaty, a także na obniżki cen usług i towarów oferowanych przez prywatne firmy. Pracownicy PCŚ wyjaśnią, jak można zdobyć kartę i pomogą wszystkim chętnym wypełnić wniosek o jej przyznanie.