Biała sobota z POSUM

Biała Sobota w POSUM

W najbliższą sobotę, 18 września, na terenie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych przy al. Solidarności 36, w godz. 9:00-13:00 odbędzie się kolejna Biała Sobota. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Poznańskich Dni Zdrowia oraz z okazji 30-lecia działalności POSUM.

Miasto Poznań oraz POSUM zapraszają mieszkańców Poznania do skorzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych, oraz badań profilaktycznych, a także innych specjalistycznych porad i świadczeń prozdrowotnych, które będą udzielane podczas Białej Soboty.

W związku z tym, że Miasto Poznań aktywnie włącza się w walkę z pandemią, oferta medyczna wydarzenia ukierunkowana została na pomoc osobom, które przechorowały Covid-19. W ramach świadczeń postcovidowych dostępne będą badania RTG płuc, testy IgG na przeciwciała SARS CoV-2, diagnostyka fizjoterapeutyczna w kierunku objawów po przebytej chorobie Covid-19.

Ponadto przez cały czas trwania wydarzenia działać będą punkty szczepień przeciwko Covid-19 dla dorosłych oraz dzieci od 12 roku życia, bez wymogu wcześniejszej rejestracji.

Podczas Białej Soboty będą również prowadzone zapisy na bezpłatne badania i zabiegi wykonywane w ramach programów, w tym finansowanych z budżetu Miasta Poznania, realizowanych przez POSUM oraz inne podmioty lecznicze.

Serdecznie zapraszamy również do stoiska Poznańskiego Centrum Świadczeń!

W naszym namiocie uzyskacie Państwo informacje na temat świadczeń i pobierzecie odpowiednie wnioski, w tym w szczególności wnioski o Poznańską Złotą Kartę – Kartę Seniora.

Wydarzenie skierowanie jest do wszystkich poznaniaków bez względu na wiek. Organizatorzy zachęcają do udziału rodziny z dziećmi, dla których przygotowano gry i zabawy związane z tematyką prozdrowotną oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.