BIAŁA SOBOTA NA NARAMOWICACH

W najbliższą sobotę, 11 września Miasto Poznań wraz z lokalną radą osiedla zaprasza na Naramowice. Stanie tam mobilny punkt szczepień, zorganizowana zostanie także Biała Sobota. Z akcji skorzystać będą mogli nie tylko dorośli mieszkańcy osiedla, ale również dzieci i młodzież z poznańskich szkół.

Miasto Poznań wychodzi naprzeciw rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – i zaprasza do skorzystania z mobilnego punktu szczepień. Bez wcześniejszej rejestracji będzie można podejść na boisko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Łokietka i zaszczepić się przeciw Covid-19. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, dzieci i młodzież będą szczepieni dwudawkowym preparatem firmy Pfizer, natomiast dorośli dostaną wybór między nim, a jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Mobilny punkt szczepień na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Łokietka będzie czynny w godzinach 11 – 16. Ze względu na trwającą budowę trasy tramwajowej na Naramowice, rekomendujemy dojazd ulicą Łużycką od strony ulicy Stoińskiego.

Tego dnia zorganizowana zostanie również osiedlowa Biała Sobota, podczas której mieszkańcy Naramowic będą mogli skorzystać z badań i porad lekarskich. W programie przewidziano między innymi pomiary ciśnienia tętniczego krwi, stężenia glukozy, badanie EKG z interpretacją wyniku oraz pomiar wysycenia krwi tętniczej tlenem. Na miejscu będzie obecny lekarz ortopeda, który udzieli konsultacji w zakresie swojej specjalizacji. W ramach porad oferowany będzie interesujący pakiet zabiegów fizjoterapeutycznych: masaż leczniczy, diagnostyka fizjoterapeutyczna, instruktaż ćwiczeń – w tym także oddechowych dla pacjentów po przebytym zakażeniu Covid-19. Zaprezentowane zostaną również zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Biała Sobota daje możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich, przyczyniając się do zapobiegania rozwojowi chorób lub ich wczesnemu wykryciu. Uczestnicy będą też mogli złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny czy Kartę Seniora oraz dowiedzieć się więcej na temat zadań realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy i środków Rady Osiedla Naramowice, a realizatorem działań są organizacje pozarządowe koordynowane przez Fundację Wielkopolskie Wioślarstwo.