Apel Pana Jędrzeja Solarskiego – Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania

Szanowni Państwo,

w związku z drastycznym wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem w Polsce i samym Poznaniu zachęcam do zapoznania się z apelem Pana Jędrzeja Solarskiego Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania, w którym Pan Prezydent zwraca się do wszystkich klientów Poznańskiego Centrum Świadczeń z prośbą, aby wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy były składane elektronicznie.

Apel kierowany jest jeszcze przed 1 kwietnia 2021 r., a zatem terminem, kiedy zgodnie z przepisami prawa będzie można składać osobiście wnioski o kontynuację świadczenia 500+.

Należy pamiętać że osoby, które z różnych powodów nie mają możliwości złożenia wniosku w sposób elektroniczny mogą wypełniony wniosek wysyłać przesyłką pocztową na adres Centrum lub pozostawić w urnie na dokumenty, która znajduje się przy wejściu do budynku przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10.

Przypominam, że do końca czerwca możemy wnioskować o świadczenie bez obawy utraty kontynuacji wypłaty.

Mam nadzieje, że apel Pana Prezydenta spotka się z Państwa zrozumieniem i wyrozumiałością dla zaistniałej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Dodatkowo zapewniam Państwa, że wypłata należnych świadczeń będzie przebiegała zgodnie z przyjętymi zasadami oraz harmonogramem wypłat.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor
Poznańskiego Centrum Świadczeń