APEL DYREKTORA POZNAŃSKIEGO CENTRUM ŚWIADCZEŃ

Szanowni Państwo,

w związku z drastycznym wzrostem na terenie Polski i samego Poznania liczby osób zakażonych koronawirusem oraz zapewnieniem Klientom i Pracownikom Centrum bezpieczeństwa zwracam się do wszystkich klientów Poznańskiego Centrum Świadczeń z apelem, aby ograniczyli Państwo bezpośrednie wizyty w punktach obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń zlokalizowanych przy ul. Wszystkich Świętych 1, ul. S. Małachowskiego 10 oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych mieszczącego się przy ul. F. Ratajczaka 44 do spraw szczególnie ważnych dla Państwa.Apel kieruje do Państwa jeszcze przed 1 kwietnia 2021 r., a zatem terminem, kiedy zgodnie z przepisami prawa będzie można składać osobiście wnioski o kontynuację świadczenia 500+.

Zachęcam i proszę wszystkie osoby uprawniona, aby nadchodzący czas wykorzystać na złożenie wniosku w sposób elektroniczny. Przypominam, że wniosek można złożyć za pomocą:

  • portalu informacyjno-usługowego emp@tia,
  • elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap,
  • platformy usług elektronicznych PUE ZUS,
  • systemów teleinformatycznych banków.

Natomiast osoby, które z różnych powodów nie mają możliwości złożenia wniosku w sposób elektroniczny proszę, aby wypełniony wniosek wysyłać przesyłką pocztową na adres Centrum lub pozostawić w urnie na dokumenty, która znajduje się przy wejściu do budynku przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10.

Pytania dotyczące świadczeń można kierować na adres swiadczenia@pcs-poznan.pl

Mam nadzieje, że mój apel spotka się z Państwa zrozumieniem i wyrozumiałością dla zaistniałej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Dodatkowo zapewniam Państwa, że wypłata należnych

Państwu świadczeń będzie przebiegała zgodnie z przyjętymi zasadami oraz harmonogramem wypłat dostępnym na stronie internetowej pcs-poznan.pl i nie przewiduję obecnie żadnych zagrożeń związanych z ich płynnością.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń