MOŻNA JUŻ WNIOSKOWAĆ O DODATEK MIESZKANIOWY POWIĘKSZONY O DOPŁATĘ DO CZYNSZU

Szanowni Państwo, informujemy, iż najemcy oraz podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili całkowicie lub częściowo dochody w wyniku pandemii, mogą już ubiegać się w Poznańskim Centrum Świadczeń o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Bieżące świadczenia za grudzień 2020 r.

Bieżące świadczenia za grudzień 2020 r. realizowane poprzez czek elektroniczny będą dostępne w Banku PKO BP SA od 02 grudnia 2020 r. od godziny 15:00. Prosimy o systematyczne odbieranie przyznanych Państwu świadczeń.

Tworzymy rodzinny kalendarz adwentowy

Kochane Poznanianki i Kochani Poznaniacy, już wkrótce zaczniemy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świąt w tym roku innych niż poprzednie, ale postarajmy się, aby ich Duch w dalszym ciągu nam towarzyszył!

KOMUNIKAT WS. ROZLICZANIA STYPENDIUM SZKOLNEGO NA ROK 2020/2021

Szanowni Rodzice, Uprzejmie przypominamy, rozliczając stypendium szkolne: faktury, rachunki , muszą być wystawione imiennie na rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia i tylko takie będą uwzględniane, data wystawienia faktur, rachunków powinna zawierać się w następujących okresach:

102 lata Niepodległej!

11 listopada, w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przypominać co działo się w listopadzie i grudniu 1918 roku w Poznaniu.

ZMIANA GODZIN OBSŁUGI KLIENTA POZNAŃSKIEGO CENTRUM ŚWIADCZEŃ

Szanowni Państwo, w związku z trwaniem na terenie naszego kraju stanu epidemii spowodowanego koronawirusem oraz zwiększeniem z tego powodu liczby osób zakażonych w naszym mieście zmianie ulegają godziny bezpośredniej obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń. Od wtorku 3 listopada 2020 r. punkty obsługi klienta przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10 czynne będą dla  klientów … Czytaj więcej

PRZYPOMNIENE O ZASADACH OBSŁUGI KLIENTA W PCŚ

Szanowni Państwo, w związku z trwaniem na terenie naszego kraju stanu epidemii spowodowanego koronawirusem oraz zwiększeniem z tego powodu liczby osób zakażonych przypominam o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas bezpośredniej obsługi klienta w punktach obsługi klienta PCŚ. Przestrzeganie zasad sanitarnych to najważniejsze oręże do wali z koronawirusem jaki obecnie możemy zastosować dla naszego wspólnego dobra.

Poznań w czerwonej strefie od soboty

Od soboty 17 października 2020 roku miasto Poznań i powiat poznański znajdą się w czerwonej strefie. Oznacza to, że: noszenie masek będzie obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej; w sklepach będzie mogło przebywać do 5 osób na kasę; lokale gastronomiczne będą mogły działać od 6:00-21:00, później tylko na wynos; w lokalu będzie mógł być zajęty co … Czytaj więcej

Nowe obostrzenia od soboty, 10 października

Od 10 października Poznań znajdzie się w żółtej strefie. Oznacza to, że zaczynają obowiązywać dodatkowe przepisy. Pamiętajmy o nowych obostrzeniach. Więcej na miejskiej stronie dotyczącej koronawirusa.

Razem dajmy zielone światło osobom z MPD!

Szóstego października na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to wyjątkowy dzień solidarności z osobami dotkniętymi MPD. Wyrazem tej solidarności jest kolor zielony – kolor nadziei.