Już dziś Poznańskie Centrum Świadczeń na fioletowo

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka – dzień, który ma na celu zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa – jego przyczyn, skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki. Oprócz kampanii informacyjnej, konferencji, targów dla tej grupy, ważnym wydarzeniem przykuwającym uwagę społeczeństwa jest podświetlanie tego dnia najważniejszych światowych budynków w ramach Global Illumination Initiative. Fioletowa … Czytaj więcej

Złóż deklarację za odpady

W związku z wystąpieniem Miasta Poznania ze struktur ZM GOAP, kompetencje w zakresie gospodarki odpadami od 1 stycznia 2022 roku powrócą do Miasta. Przejęcie przez Poznań obowiązków związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wiąże się z szeregiem nowych zadań, których realizacja rozpocznie się wraz z nowym rokiem.

„POZnań – i zamieszkaj”

Program „POZnań – i zamieszkaj” to mieszkania na wynajem oferowane przez PTBS sp. z o.o. To atrakcyjna, tańsza i stabilna forma zamieszkania w Poznaniu szczególnie w stosunku do rynku najmu komercyjnego. Wyznacznikiem atrakcyjności oferty jest niskie zaangażowanie środków własnych przyszłego najemcy na wpłatę partycypacji w kosztach budowy lokalu – nie więcej niż 20%, a także … Czytaj więcej

Biała sobota z POSUM

Biała Sobota w POSUM

W najbliższą sobotę, 18 września, na terenie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych przy al. Solidarności 36, w godz. 9:00-13:00 odbędzie się kolejna Biała Sobota.

Mobilny Punkt Szczepień w Poznańskim Centrum Świadczeń

W najbliższy piątek, 17 września Miasto Poznań zaprasza do mobilnego punktu szczepień zlokalizowanego w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Z akcji skorzystać będą mogli nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież z poznańskich szkół.

15 września mija termin składania wniosków o stypendium szkolne

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Słuchacze, uprzejmie informujemy, że dnia 15 września mija termin składania wniosków o stypendium szkolne na rok szkolny 2021/2022, słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych mogą składać wnioski do dnia 15 października 2021 r.

BIAŁA SOBOTA NA NARAMOWICACH

W najbliższą sobotę, 11 września Miasto Poznań wraz z lokalną radą osiedla zaprasza na Naramowice. Stanie tam mobilny punkt szczepień, zorganizowana zostanie także Biała Sobota. Z akcji skorzystać będą mogli nie tylko dorośli mieszkańcy osiedla, ale również dzieci i młodzież z poznańskich szkół.

Wyjątkowy koncert w ramach cyklu #Na Falach [AKTUALIZACJA]

Prezydent Miasta Poznania zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie organizowanym 4 września 2021 r. w ramach cyklu #na falach. tym razem scenę nad jeziorem strzeszyńskim wypełnią dźwięki muzyki młodego pokolenia. Koncert dedykowany jest osobom zaszczepionym – to forma podziękowania Mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii covid-19. Treść infografiki: Prezydent Miasta Poznania zaprasza na … Czytaj więcej