Akademia Zdrowia dla Rodziców online – sporo się działo

Zakończyliśmy kolejny cykl Akademii Zdrowia dla Rodziców. Cykl wyjątkowy, bo całkowicie przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości, ale wzorem poprzednich lat poruszający jak najbardziej realne zagadnienia. Od początku pandemii publikowaliśmy artykuły, nagrania i filmy dotyczące zdrowia i profilaktyki.

Z przyczyn epidemicznych, dla bezpieczeństwa, zarówno uczestników jak i specjalistów, zmieniliśmy formułę i przenieśliśmy Akademię do internetu. Wprowadziliśmy nową formułę przekazywania informacji i prowadzenia „zajęć”. Nasz cykl „Z ekspertem przez telefon” składał się z 10 rozmów ze specjalistami:

 1. Z Panią Beatą Jakubowską – Położną Oddziałową ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, rozmawialiśmy o połogu w czasie pandemii.
 1. Z Panią Profesor Katarzyną Rolle z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, rozmawialiśmy o koronawirusie.
 1. Z Panią Zuzanna Jaskot z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Poznańskiego Sanepidu, rozmawialiśmy o kleszczach.
 1. Z Panią Karolina Tokarek, psycholożką ze Stowarzyszenia Strefa Rodziny, o funkcjonowaniu w trakcie i po pandemii.
 1. Z Dent. Panią Natalią Partyką, ze specjalistycznego gabinetu zajmującego się leczeniem zębów dzieci i młodzieży, rozmawialiśmy o higienie jamy ustnej i pierwszej wizycie u dentysty.
 1. Z Panią Agata Fierek-Dziurlą – ekspertką od żywienia, specjalizującą się między innymi w diecie najmłodszych dzieci, rozmawialiśmy o prawidłowym żywieniu i wpływie diety na odporność.
 1. Z Panią Moniką Murawską – Młodszą Aspirant z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, rozmawialiśmy o bezpieczeństwie nad wodą.
 1. Z n. med. Panem Dariuszem Godlewskim – onkologiem, rozmawialiśmy o opalaniu i chorobach skóry wywołanych przez promienie słoneczne.
 1. Z Panem nadkom. Michałem Królikowskim ekspert z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, rozmawialiśmy o używkach wśród młodzieży.
 1. Z Panią Natalią Rybarczyk – akademicką mistrzynią świata w Taekwondo Olimpijskim, trenerką oraz instruktorką, rozmawialiśmy o tym jak zrzucić kilogramy nagromadzone w okresie pandemii.

Niesłabnącym zainteresowaniem, w poprzednich edycjach, cieszyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla rodziców i opiekunów. Często oglądając w telewizji czy czytając w prasie o tragediach z udziałem dzieci myślimy sobie, że nas ten problem nie dotyczy. Ale czy na pewno? Czy wiemy jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia, zasłabnięcia, czy złamania? Wszystkie osoby chcące poznać tajniki pierwszej pomocy lub chcące odświeżyć wiedzę w tym zakresie, zaprosiliśmy na warsztaty online, które prowadził wykwalifikowany ratownik medyczny.

Warsztaty podzieliliśmy na trzy części:

 1. Część teoretyczną
 2. Część praktyczną – jak udzielić pierwszej pomocy dorosłym
 3. Część praktyczną – jak udzielić pierwszej pomocy dzieciom

Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem  facebook’owej grupy Akademia Zdrowia dla Rodziców zapraszamy, zapisz się już dziś!

UWAGA!

We wrześniu rozpoczniemy nowy projekt skierowany do rodziców nastolatków:

#mójwychowawczychallange – zrozumieć nastolatka!

Szczegóły już wkrótce! Projekt realizowany jest z Grantów Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

BĄDŹCIE Z NAMI!